Кожна господиня приділяє особливу увагу декору власного куточка в будинку. Для когось це гардеробна, а для когось – кухня.

Організовуючи ремонт на кухні і ладу в голові бажані проекти в різних колірних амплуа, розміщуючи меблі і плануючи покупку нової сучасної техніки, досить часто поза увагою залишаються деталі.

Але саме вони і формують остаточний образ і надають інтер’єру відчуття завершеності.

Такими дрібницями можна вважати декор на плитці, стільниця з обробкою, симпатичний чайний сервіз, вази та звичайно штори на вікнах.

Вибираючи декор для вікон, слід розуміти, що штори і фіранки в кухні – це не завжди практично, адже саме в цій кімнаті брудняться вони швидше за все. Особливо якщо плита знаходиться недалеко від вікон.

Орієнтуючись на практичність і мінімальні тимчасові витрати на прибирання, дизайнери розширили спектр корисного використання жалюзі і в межах будинків, особливо на кухні.

Їх вибір на ринку просто божевільний. Причому відрізняються вони не тільки матеріалами і технікою виготовлення, а й зовнішнім декором. Існують і різні способи монтажу.

Саме матеріал визначає зручність і практичність використання жалюзі. Найкраще для кухні підійдуть пластикові і алюмінієві конструкції.

Як перші, так і другі відрізняються своєю довговічністю і надійністю, а також простотою в догляді. Для їх миття достатньо мінімальних засобів. Правда за структурою пластикові жалюзі більш щільні, тобто гірше пропускають світло.

Існують і інші види жалюзі, але їх фахівці не рекомендують монтувати саме на кухні. Тут справа йде про дерев’яних моделях, які є небезпечними з точки зору пожежної безпеки.

Деревину для таких конструкцій обов’язково потрібно обробляти спеціальними засобами. Та й в питаннях догляду такі жалюзі не такі зручні.

Хоча по дизайну вони досить добре гармонують з дерев’яними кухнями, утворюючи єдиний гармонійний і узгоджується ансамбль.

Хорошим стильовим рішенням будуть жалюзі з тканини, але тут питання практичності абсолютно відкинутий. Доглядати за такими ставнями ну дуже непросто.

Довговічність жалюзі багато в чому залежить від їх правильного кріплення. Карнизи зазвичай продаються в комплекті з ними, проте можна знайти і окремі варіанти.