Вхідні двері завжди оснащені замками, чого не скажеш про міжкімнатні конструкції.

Щоб обмежити доступ в приміщення або забезпечити фіксацію конструкції в закритому стані, використовується дверна засувка з фіксатором. Крім міжкімнатних виробів подібні запірні пристрої можуть монтуватися на хвіртках, в господарських приміщеннях.

Призначення і особливості конструкцій

Призначення у цих пристроїв одне, і воно полягає в утриманні стулки в закритому стані. Залежно від моделі можна замкнути двері зсередини, обмеживши доступ. Останні часто встановлюються у ванних кімнатах, але можуть застосовуватися і для інших цілей. Якісна продукція повинна забезпечувати надійну фіксацію полотна навіть при протягах, безшумну роботу, тривалий термін експлуатації. Її складові залежать від типу виробу, засувка може складатися з:

  • ручки;
  • фіксатора;
  • корпусу;
  • ригеля;
  • поворотного механізму.

Прийнято розділяти засувки по типу механізму і способу монтажу. У першому випадку вони можуть бути магнітними, роликовими, всувним або електромеханічними. По-другому – врізними або накладними.

Популярні різновиди виробів

Фальових вироби мають скошений язичок, який фіксується у відповідній планці. При наявності засувки вони можуть бути оснащені незалежною аксесуаром, що працюють, як засувка. Роликові моделі також мають скошений язичок, але по обидва боки. Вони можуть розміщуватися не тільки на полотні, а й на коробці. Сама засувка може встановлюватися як окремий механізм або бути частиною замку.

Засувні конструкції поєднали в собі функціональність замку і засувки. У них відсутня ручка, відкрити можна виключно зсередини, використовуючи поворотний механізм. Зовні розташований замок. Що стосується електромагнітних засувок, то вони в основному потрібні для хвірток, оскільки дозволяють замикати полотно дистанційно.

Нюанси установки

Для монтажу виразний моделі потрібно відміряти висоту (80-110 см від підлоги), розмітити дверне полотно, підготувати отвори із застосуванням дрилі і спеціальної насадки. Фрезером це можна зробити набагато швидше. Далі готується місце для планки пристрою, засувка встановлюється в отвір і фіксується саморізами. Потім необхідно підготувати місце на відповідь планки, використовуючи молоток і стамеску. Накладні вироби встановлюються швидше, але виглядають не дуже естетично.