Огірки вирощують не тільки в теплиці або на грядці, але ще і на вертикальних опорах, використовуючи природну властивість огірка чіплятися вусами за все, що попадається йому на шляху.

Розмістивши огірок вертикально, городник отримує ряд переваг при його вирощуванні: на рослини потрапляє більше світла, а за рахунок постійного провітрювання зменшується поширення хвороб.

Так зручніше обробляти засобами захисту і проводити позакореневе підживлення, адже рослини повністю на увазі; дуже приємно збирати огірки – не треба нахилятися до землі; плоди не брудняться і не пошкоджуються, як якщо б лежали на грядці, – ось такі плюси. Мінус – додаткові витрати на пристрій високих опор (стовпи, сітка: нажмите на ссылку чтобы перейти на сайт, де можна придбати якісну сітку для огірків).

Вибрати потрібний сорт

Для вирощування на шпалері підійдуть як бджолозапильні, так і партенокарпические сорти і гібриди огірка. «Пчелікі» смачніше і в свіжому вигляді, і в засолюванні. «Партенокарпік» набагато врожайність і стійкіше до хвороб, а їх плодоношення не залежить від наявності комах-запилювачів.

У відкритому грунті потрібні рослини середньорослі, средневетвящіеся, бічні пагони середньої довжини, з жіночим типом цвітіння. Період від сходів до плодоношення – не більше 45 днів, тобто з ранньої віддачею основного врожаю (до появи небезпечної хвороби -пероноспороза).

Збагатити грунт

З осені формують гряди шириною 60 см, куди вносять гній або перегній і осіннє мінеральне добриво, відповідно до рекомендації виробника. Гряди розташовують з півночі на південь і встановлюють опори (до 2 м заввишки). Якщо вони дерев’яні, то їх необхідно обробити антисептичними складами.

Відстань між опорами в ряду 3 м, а між рядами – 1,2 м. Між стовпами натягують сітку з великими вічками, за яку будуть чіплятися пагони огірка.

Виростити і посадити

Посадка в середній смузі – тільки через розсаду, вік якої близько 25 днів (2-3 справжніх листків). При вирощуванні розсади огірка важливо підгодовувати рослини комплексним водорозчинним добривом. Один раз в тиждень для розвитку коренів в розчин добрив можна додавати стимулятори росту, відповідно до інструкції виробника.

Рослини висаджують при температурі повітря не нижче 15 С, на ніч вкривають нетканим матеріалом. Уздовж сітки рослини розміщують в один ряд. Відстань в ряду між рослинами 25 см.

Тримати в формі

Рослини починають підв’язувати після появи 4-5 листків. Дуже важливо для отримання максимального врожаю провести форміровку рослин. Осліплення роблять до третього вузла. Потім у 4-6-го вузлів видаляють зачатки квіток, залишаючи бічні пагони.

Їх довжину зазвичай обмежують над 3-4-м листом і видаляють відразу після закінчення плодоношення. Всі бічні пагони вище 7 вузла зберігають, закріплюючи на горизонтальних напрямних сітки. Коли головний пагін досягне верху шпалери, його прищипують.

Боротьба з вусами

На огірках, висаджених в теплиці, вуса треба видаляти по мірі росту пагонів. Завдяки цьому підв’язані рослини не тягнуться в різні боки і не чіпляються вусиками за сусідів. Якщо не контролювати цю ситуацію, то в теплиці утворюються огіркові джунглі.

На шпалері багато простору, а за сітку огірки можуть чіплятися і тягнутися вгору, до кінця опори. Проте оглядати і направляти рослини все-таки потрібно, хоча б раз на тиждень.

Підгодувати

Протягом зростання проводять кореневі підживлення два рази в тиждень і позакореневе підживлення -один-два рази на місяць. Прополюють і злегка розпушують ґрунт навколо рослин, неглибоко, щоб не пошкодити коріння огірка. Поливають огірок відстояною, нагрітою на сонці водою.