Будь-яка людина через певний проміжок часу замислюється про заміну своїх старих меблів на нові. Частіше, ніж інший предмет меблювання оновлення потребує диван.

Але перш, ніж позбавлятися від старого дивана стоїть його критично оглянути, можливо ви вирішите дати йому другий шанс. Адже зараз дуже великий як асортимент комплектуючих для меблів, так і обивочний тканин.

Якщо вердикт остаточний і диван вирушає на звалище, то з придбанням все одно поспішати не варто, краще обдумано з величезного асортименту вибрати найбільш підходящу модель.

В першу чергу визначитеся з фінансовою стороною питання. Якщо кошти дозволяють, то радимо вам звернути свою увагу на італійські дивани.

Виробники італійських меблів пропонують найбільш ергономічні і стильні моделі диванів різної стилістичної спрямованості.

Далі необхідно вирішити якого кольору диван ви хочете придбати і які саме функції він повинен буде виконувати. Зрозуміло, в першу чергу, диван повинен бути затишним і комфортним у використанні.

Зараз модно встановлювати в квартирі зручну невичурние меблі. Такі моделі відрізняє не тільки простота і привабливість зовнішнього вигляду, але і те, що вони з успіхом можуть розташовуватися в будь-якому місці кімнати, а не тільки біля стіни, як багато хто звик вважати.

Найбільш популярними диванами вважаються кутові розкладаються моделі. Деякі моделі складаються з декількох елементів, які можуть використовуватися окремо від всієї конструкції.

Ці елементи мають спеціальні роликові коліщатка, завдяки яким їх легко пересувати і звільняти необхідні ділянки кімнати.

Каркас дивана може бути дерев’яним, металевим або з ДСП. Металеві каркаси є найбільш довговічними, майже так само міцні і каркаси з натурального дерева.

Останні, до всього іншого, безпечні в екологічному плані. Металеві каркаси, як правило, використовуються для меблів в стилі hi-tech. Під ці меблі легко підбирати оббивку. Також вона легко ремонтується.

Найміцніші дерев’яні каркаси виготовляються з горіха, дуба, бука, ясена. Каркаси з берези і сосни мають трохи меншою міцністю.

Каркаси з ДСП менш якісні, ніж перераховані вище, і коштують, відповідно, дешевше. Але треба знати, що для здоров’я вони можуть бути небезпечні, якщо не відповідають існуючим стандартам.

Наповнюється м’які меблі поролоном з пружинами або синтетичними наповнювачами (поліуретан, латекс) без пружинних блоків.

Поролон з пружинними блоками дешевий, але менш міцний. Більш довговічним вважається диван з латексним або поліуретановим наповнювачем.

Оббивка дивана здійснюється за допомогою різних тканин і матеріалів. Самий міцний матеріал для оббивки – це, звичайно, шкіра.

Зараз проводяться менш дорогі оббивні матеріали. Однак, якість їх дуже висока, а спеціальне просочення відштовхує від тканини вологу, захищає її від бруду і пилу.