Використання натуральних екологічних матеріалів в інтер’єрі знаходить все більш широкий відгук серед всіх категорій населення. Мармур, колись вважався виключно елітним каменем, тепер можуть собі дозволити навіть громадяни середнього достатку. І справа не тільки в красі – це практично і зручно. Наприклад, мармурова стільниця для кухні істотно полегшить життя будь-якої господині. А також оздоровить екологію в одному окремо взятому помещеніі.кухонная стільниця властивості

Переваги та особливості стільниці з мармуру

Отже, які ж основні переваги мармурового матеріалу та чи варто купить столешницу из мрамора? І чи є якісь особливості його експлуатації? Почнемо по порядку.

Переваги стільниць з мармуру:

  • Висока міцність, відсутність подряпин, відколів, деформацій при багаторічної експлуатації.
  • Можливість підібрати в колір плитки, шпалер, кухонного гарнітура і так далі.
  • Стійкість до цвілі і грибка, обумовлена ​​хімічним складом мармуру.
  • Жаростійкість і опірність високих температур.
  • Легкий догляд, при якому досить просто протерти стільницю вологою ганчірочкою або обробити малою концентрацією миючого засобу.

При такій сукупності достоїнств виникає питання: а чи має мармурова стільниця для стандартної кухні якісь недоліки? А то ж прямо так і хочеться відкласти інші справи і піти замовити мармурову стільницю в кухонне приміщення. Що тут сказати? Якщо хочеться – звичайно, замовте. Тим більше що недоліків як таких мармур не має – хіба що, вартість. Є тільки деякі особливості догляду, які варто враховувати.
мармурова стільниця догляд

Догляд за мармуровою стільницею

Що ж це за особливе ставлення, яке вимагає до себе кам’яне виріб? Ці особливості зумовлені в кожному окремому випадку способом обробки каменю. Наприклад, якщо ви замовили полірування кухонної стільниці до дзеркального блиску, то утримайтеся від того, щоб ставити на неї гарячий посуд – це може викликати мікротріщини полірування. Зате полірування ідеально захищає від впливу барвників – нічого страшного, якщо на полірованій поверхні пролити червоне вино, чорна кава, апельсиновий сік і так далі.

Як захистити мармур від забруднень і пошкоджень:

  • На полірованій поверхні – не ставити гарячі сковорідки і каструлі, користуватися дерев’яними підставками.
  • На шліфованої або штучно зістареної поверхні – відразу витирати будь-які забруднення, особливо пролиті кольорові рідини.
  • Використовувати спеціальний захисний віск для каменю – натуральний або синтетичний.

Втім, навіть якщо стільниця з мармуру почне виглядати так собі – їй завжди можна дати друге життя. Для цього достатньо переполіровать поверхню і – вуаля! – у вас свіжа стільниця! Так що сміливо оформляйте кухню мармуром – достоїнств у нього набагато більше, ніж недоліків!