Одна з основних частин віконної конструкції – підвіконня.

Вони можуть бути з різних матеріалів дерева, профілів ПВХ, штучних або натуральних каменів.Якщо взяти за популярністю, то підвіконня зроблені з дерева, знаходяться на першому місці. Для їх виготовлення найчастіше використовується деревина дуба, бука, ясена, сосни, модрини. Для більш дешевого варіанту використовуються клеєні поперечно планки деревини. Клеяться вони під впливом високої температури, і під тиском покриваються різними захисними матеріалами. Це може бути різні лаки, фарби.

Служить це для того щоб захистити деревину від попадання вологи і запобігти впливу ультрафіолетових променів.

Всупереч всім обробкам для захисту дерева, воно все одно залишається дуже примхливим матеріалом. Підвіконня з дерева вкрай не люблять зайвої вологості, чистку різними хімічними засобами, розчинниками. Даний вид підвіконь вважається найміцнішим, довговічним, але при цьому не варто їх встановлювати в приміщеннях, де вологість повітря перевищує норми. Одна з основних функцій будь-якого підвіконня – захист від надходження холодного повітря з вулиці і захист проти виходу тепла з кімнати.

Установка підвіконня

Для того щоб правильно встановити підвіконня потрібно мати трохи знань. Перед укладанням потрібно добре очистити поверхню і на неї накласти цементний розчин, який відразу ж потрібно розправити. Далі потрібно рівномірно покласти підвіконня на розчин, після чого по всіх краях трошки простукати.

Потрібно це для того щоб розчин рівномірно розподілився. Не слід забувати про те, що при роботі завжди потрібно перевіряти всі рівнем. Ухил підвіконня в сторону кімнати не повинен перевищувати 3 градуси. Ця вимога потрібно для того, щоб при утворенні вологи вона не потрапляла в кімнату. Сам підвіконня повинен заходити в стіну не менше ніж на 5 сантиметрів.

Пластикові підвіконня

У наш час дуже велику популярність придбали пластикові підвіконня. Вони також виготовляються з ПВХ профілів, які стійкі до сонячного випромінювання, не бояться різких перепадів температур, водонепроникні, не гниють. Дані підвіконня можна встановлювати в приміщеннях з високою вологістю, а покриття, яке вони мають, дуже добре захищає їх від ультрафіолетового випромінювання сонця.

Також вони покриваються ламінованою плівкою, завдяки якій можна надати різні забарвлення. Наприклад, такі, як граніт, мармур, дерево, малахіт і багато інших. За конструкцією вони мають багато камер, які мають ребра жорсткості. Основні характеристики пластикових підвіконь – довговічність, практичність, міцність, легко очищаються, добре монтуються.

Пластикові підвіконня устанавліваються, так само як і дерев’яні. Ширина даних підвіконь може бути більше до 20 сантиметрів від отвору вікна. Від опалювальної батареї підвіконня повинен знаходитися на мінімальній відстані в 10 сантиметрів. Кріпляться вони за допомогою спеціального клею або за допомогою монтажної піни. Після закінчення встановлення з боків встановлюються спеціальні заглушки.