Термінали збору даних — це компактні багатофункціональні пристрої. Скануючи штрих-коди і QR-матриці, вони передають дані до сервера, спрощуючи облік та інші бізнес-процеси. Їх застосування дає можливість економити багато часу й зусиль. 

Де використовується обладнання

Термінали збору даних часто можна побачити на складах. Сканування етикеток дає можливість у кілька разів прискорити оприбуткування, інвентаризацію і списання товарів. Замість годин досвідчений фахівець витрачає хвилини. На малих підприємствах залишки часто зберігаються на робочому місці, тож із пристроєм може працювати як комірник, так і продавець.

Портативне обладнання для торгівлі та обліку значно розширює сферу застосування терміналів. Ними можуть користуватися:

  • водії;
  • експедитори;
  • аудитори та ревізори;
  • виїзні фахівці.

За наявності бездротового підключення до інтернету всі операції проводяться в режимі реального часу. Це спрощує контроль за роботою працівників, а також надає необхідну управлінську інформацію керівникам або власникам.

Якими бувають термінали для збирання даних

Почнемо з мобільних пристроїв, про які вже згадано вище. Вони живляться від батарей, розрахованих на кілька годин автономної роботи. Найчастіше зустрічаються класичні моделі — з маленьким екраном та великою фізичною клавіатурою. Вони можуть комплектуватися змінними акумуляторами та ергономічними рукоятками пістолетного типу. Однак сучасні технології дають можливість випускати альтернативні варіанти техніки:

  • смартфони;
  • планшети;
  • зап’ястні КПК.

Автоматизація бізнес процесів в торгівлі необхідна і для стаціонарних робочих місць, для яких розробляються відповідні термінали збирання даних. Ці пристрої підключаються до централізованої електромережі, хоча й можуть мати джерело безперервного живлення. Їхня особливість — ергономічна конструкція, яка дає змогу проводити ті самі операції ще швидше.

Техніка для автоматизації обліку також може мати різні типи сканерів. У класичних моделях застосовуються лазерні. 1D працюють тільки зі штрих-кодами, 2D також розпізнають QR-матриці. Спеціалізовані планшети та смартфони оснащуються оптичними камерами. Вони повільніше працюють зі штрих-кодами, але можуть зчитувати нестандартні позначки та етикетки — для цього достатньо встановити відповідний застосунок.

Де купити обладнання для автоматизації бізнес-процесів

Інтернет-магазин ID Shop пропонує різноманітні пристрої для роздрібної торгівлі та інших галузей, зокрема промисловості. У його каталозі ви знайдете портативні та стаціонарні термінали збирання даних, принтери чеків і етикеток, а також POS-станції.