Торги буваю двох основних типів: конкурси, вони ж тендери та аукціони. Ці поняття часто плутають, а вони мають низку суттєвих відмінностей.

Аукціоном називають змагання між учасниками торгів за придбання певного товару, оцінити який не важко. Це можуть бути об’єкти нерухомості, нафта, предмети мистецтва, метали та інші. Відмінна риса аукціону – доступність цін та пропозицій будь-кому з учасників. Кожен учасник має право змінити пропозицію на свою користь шляхом зниження (або підняття, залежно від встановлених правил) ціни на товар. Проведення тендеру відбувається інакше. Як лот можуть виступати не тільки певні предмети, але послуги на проведення робіт, споживчі характеристики товару, його якість, терміни та умови його поставки. При цьому учасник тендеру вносить свою пропозицію приватно, а спеціальна комісія за певними критеріями відбирає серед найбільш конкурентоспроможних.

Головні відмінності між аукціоном та тендером

Серед відмінностей між цими видами торгів виділяють:

  1. Ціль. Для аукціону це продаж товару з максимальною вигодою в ціні. Для тендеру – укладання договору на найвигідніших умовах.
  2. Об’єкти продажів. На аукціонах виставляється товар, який має ціну. Об’єктом торгу для тендеру можуть бути товари, послуги або роботи, які виграє зобов’язана їх надати сторона.
  3. Процес проведення торгів. Переможцем аукціону стає учасник, який запропонував найкращу ціну, що завжди вигідно для організатора. У процесі проведення тендеру замовник самостійно вибирає з пропозицій ту, яку вважає для себе найкращою серед представлених учасниками.

Завдяки конфіденційності пропозицій, що вносяться, тендер надійно захищений від фінансових махінацій.

Етапи проведення торгів

Тендери можуть проводитись в один або два етапи. Залежно від цього, відкриті торги чи ні, пред’являються певні вимоги до учасників. При відкритих торгах участь може взяти будь-хто, що дозволяє молодим компаніям показати себе з вигідного боку, набратися досвіду і навіть набути партнерів. В іншому випадку кількість претендентів визначає організатор, він же встановлює критерії, за якими відбуватиметься відбір. На першому етапі розглядаються подані конкурсантами заявки та обираються найкращі з них. На другому етапі представники компаній, що беруть участь, проводять презентації, після чого і визначається переможець.

Будівельні тендери: як взяти участь?

Сьогодні високі технології використовуються активно у всіх сферах діяльності. Тому представники будівельної сфери повинні регулярно підвищувати якість виконуваних робіт. Необхідно постійно підвищувати якість споруд, розробляючи та пропонуючи незвичайні та нестандартні архітектурні проєкти. З цієї причини у будівництві розвивається конкурентна боротьба, яка торкається і приватних організацій, і державних структур.

Свої послуги вже зараз можуть запропонувати різні структури. Для пошуку надійного виконавця проводяться строительные тендеры киев на спеціалізованих майданчиках. Умови конкурсу сприяють тому, що виконавець постійно вдосконалює свою майстерність. Участь у подібних конкурсах приносить вигоду не лише замовникам, які можуть підібрати найдосвідченішого виконавця, а й представникам будівельної сфери. Будівельні тендери – це можливість розширити базу клієнтів, зміцнити позиції на ринку, отримати велике замовлення.

Умови участі у будівельних тендерах цілком зрозумілі та прості: потрібно запропонувати найкращий проєкт та провести публічні закупівлі. Якщо ви хочете вивести власну компанію на новий рівень, зробити її затребуваними на будівельному ринку, необхідно регулярно заявляти про себе. Тому будівельні тендери – це можливість привернути увагу, розповісти широкій аудиторії про свої досягнення та нововведення. Це можливість розширювати бізнес, підвищувати якість роботи та рівень доходу. До того ж перемога в подібному конкурсі – це можливість отримати вигідне та високооплачуване замовлення. Підписуючи контракти на будівництво нових об’єктів, компанія привертає увагу. Це і є запорука успіху у будь-якій сфері діяльності.

Важливою перевагою використання системи створення тендерів є економія коштів. Набагато вигідніше обрати приватного виконавця серед великих списків кваліфікованих підрядників, ніж звертатися до будівельної компанії.