Що таке двутавр, і в чому суть нової технології будівництва?

Двотаврові балки особливо популярні за кордоном: в Канаді і європейських країнах, а в каїнах колишнього СНД вони тільки набирають свою популярність. Причому в деяких регіонах їх навіть не знайти в продажу! Чому? Якщо світовий досвід показує, що такий будівельний матеріал дійсно якісний і надійний, як так вийшло, що двотаврові балки не зайняли лідируючі позиції на вітчизняному ринку?

Справа в тому, що справжня широка душа майстра звикла працювати з міцними і надійними матеріалами: масивними, які важко підняти і які викликають повагу одним своїм тільки видом.

І перекриття здавна звикли будувати з міцних великих і важких дерев’яних балок або навіть цілісних колод, але вже точно не з «хитрих» інноваційних конструкцій з тонкою перегородкою. А то, що тут надійність забезпечують всі ті ж закони фізики, без яких не обійтися ні в будівництві, ні в архітектурі – це вже інше питання. Більше інформації – по ссылке.

І до сих пір більшість вітчизняних забудовників готові зробити балки перекриття навіть з металу, ніж з двох планок та OSB. Хоча насправді такі балки мають цілу низку переваг!

Дерев’яна двотаврова балка

Дерев’яна двотаврова балка – сучасний конструктивний матеріал для монтажу міжповерхових перекриттів і кроквяних систем в цивільному і промисловому будівництві.

Компанія https://enter-city.ru/ виробляє двутаври з ОСП за технологією світового рівня, що робить її ідеальним рішенням для каркасного, цегляного, блочного і дерев’яного домобудівництва.

Дерев’яні двотаврові балки – сучасний високотехнологічний матеріал, який не має аналогів по співвідношенню ціни і якості при розрахунковій довжині крокв більше 5 метрів. Такий дах прослужить довгі роки, не деформуючись і не руйнуючись під впливом природних факторів.

Розрахуємо і підберемо двутаври для кроквяної системи, забезпечимо шефмонтаж і навчимо з’єднанням вузлових рішень дерев’яних двотаврових балок власного виробництва, виготовлених з високоякісних матеріалів за світовими технологіями.

Балки перекриття з клеєного бруса, ОСП і з LVL-бруса: їх основні особливості
Що стосується балок ОСП і з LVL-бруса, то вони характеризуються великою міцністю і стійкістю до дії згинальних навантажень. Тому-то їх доцільно застосовувати там, де величина прольотів становить 4 м і більше.

Основні переваги клеєного бруса складаються в його стійкості до розтріскування і викривлення, в його естетичному зовнішньому вигляді.

Гідність двотаврових балок з дерева і ОСП полягає в їх цінової доступності. Однак монтуватися відкрито вони не можуть.

Балки перекриття ОСП

Якщо говорити про ціну цих виробів, то необхідно відзначити, що пиломатеріали майже в 2,5 рази дешевше клеєного бруса і в 3,5 рази дешевше LVL-бруса.

У складі горищних перекриттів іноді застосовують тонкі дошки. Однак це є помилковим рішенням, оскільки в горищному приміщенні треба буде пересуватися як при обслуговуванні даху, так і при утепленні самого приміщення.