Кількість посуду

Перше, що потрібно зробити, вибираючи сервіз, – визначитися з кількістю посуду. Купувати повсякденний набір на 8 персон, якщо в будинку живуть троє, включаючи кішку, не дуже раціонально. Можна придбати на сайті https://megatorg-spb.ru/catalog/chaynye_servizy/ комплект для чаю на чотирьох (з урахуванням приходять гостей) або міні-набір з маленьким чайником, парою чашок і блюдець.

Матеріал

Після того як визначитеся з кількістю, переходите до вибору матеріалу.

Скло. Вибір мінімалістів. Скляні сервізи, як правило, володіють стильним сучасним дизайном. Плюс: за склом дуже просто доглядати. Воно не вбирає запахи, його можна мити за допомогою побутової хімії і в посудомийній машині. Мінус: скло крихке і не завжди термостойкое, може лопнути від занадто гарячої води або перепаду температур.

Кераміка. Обмовимося відразу: кераміка – це будь-який виріб з глини, що минув випал. І дешева чашка з веселим написом за сто рублів, і найтонший китайський кістяний фарфор є керамікою.

Плюс всіх керамічних виробів в тому, що вони довго тримають тепло, а значить, вам не доведеться постійно розбавляти остиглий чай окропом.

Мінус, властивий всій кераміці, – крихкість і боязнь перепадів температури. Але є ще і специфічні нюанси. Наприклад, сервізи з тонкого витонченого фарфору (особливо з кістяного) – це дуже красиво, але і дуже недешево. А улюблений поколіннями радянських людей недорогий розписний фаянс – зручний, але досить крихкий.

«Фарфор не дарма вважається дорогим. Це така ступінь білизни, спікливості і фактури поверхні, яка ніякий інший керамічною масою не досяжна. Він все одно буде самий білий і найгладший. Тільки фарфор здатний просвічувати ».
До речі, чай остигає швидше в порцелянових чашках не через матеріалу, а через товщину стінок, тобто через те, наскільки вони тонкі.

Склокераміка, незважаючи на назву, до кераміки як такої особливого стосунку не має. Це непрозоре вогнетривке скло, яке виробники можуть пофарбувати в будь-який колір. Недолік склокераміки той же, що і у звичайного скла, – напої в такому посуді швидко остигають.

Чавун. Вибір швидше для любителів китайського чаю, ніж для щоденного необов’язкового чаювання з печивом і бутербродами. З іншого боку, плюси чавунного сервізу – в його красі і теплоємності: чай в чайнику і чашках довше залишається гарячим. Мінуси: чавун крихкий, схильний до корозії і вимагає дбайливого ставлення.

Дизайн

Вибір дизайну посуду залежить виключно від вашого смаку: хтось любить чистий мінімалізм зі строгими лініями, хтось – білий фарфор, прикрашений ностальгічними трояндами і золотими ліліями, а хтось віддає перевагу створити ескізи чашок і чайника самостійно, щоб потім прийти до знайомих майстрам по кераміці. Правда, переважна більшість керамістів радить все-таки купувати посуд в магазині.

«Сервіз – це складна дизайнерська і технологічна задача. Придумати кухоль з блюдцем в одній стилістиці неважко. Але зробити гуртки, блюдця, тарілки, чайник, Блюда і щось ще в одному стилі так, щоб це виглядало дійсно гармонійно, – досить непросте завдання. Плюс завжди ще є технологічні заморочки ».

Наприклад, всі елементи в сервізі повинні бути однаковими за розміром і формою, а при ручній роботі це не завжди можливо. Так що краще зупинити вибір на фабричних наборах, радить експерт.

Зверніть увагу на чайник

Чайник – необов’язковий елемент сервізу. Але, погодьтеся, набагато симпатичніше, якщо на столі стоїть повний набір з чашок, чайника і навіть блюдець. І мало що дратує більше, ніж незручний заварник, чай з якого ллється куди завгодно, але не в чашку.