Вибір спальної приналежності – важливий захід, адже від якості ліжка залежить здоров’я людини.

Якісне підставу дозволяє максимально швидко і ефективно висипатися, підтримує анатомічні особливості хребетного стовпа.

Також якісно спальне місце покращує продуктивність, сприяє нормалізації внутрішніх процесів, підсилює концентрацію і за рахунок якісного сну розслабляє нервову систему, і мозок. Саме тому перед тим, як купити двоспальне ліжко, необхідно ознайомитися з рекомендаціями щодо вибору підстави.

Різновиди основ для ліжка

Одне з найбільш популярних – плоске дно. Такий тип виготовляється з використанням фанери, дощок, ДСП або ДВП. Прийнято вважати, що конструкції такого типу більш неефективні, вони жорсткі, незручні недосконалі.

Також відмітною недоліком є ​​відсутність отворів, отже, матрац НЕ буде вентилюватися, а це суттєво погіршує безпеку для здоров’я організму.

Які ще існують типи підстав для ліжка? Другий найбільш поширений – рейковий вид. Основу такої конструкції складають рейки, рама, виготовлена ​​з металу або деревного масиву. Таке дно забезпечує вентилювання. Також існують підстави з перемикачами, кліпсами і різної гнучкістю.

Також рейкове дно покращує якість ліжка, запобігає шум при експлуатації і в цілому поліпшує міцність спального місця. Перед тим, як придбати ліжко, необхідно ознайомитися з базовими рекомендаціями по вибору.

Як правильно вибрати основу для ліжка?

Вибирати дно для спального місця необхідно правильно так, як інакше матрац буде створювати хвилі і його доведеться постійно перевертати. Сучасні підстави діляться на наступні типи:

  • Амортизирующими. Кінець кожної дошки має спеціальний амортизатор. Завданням останнього є підтримка матраца і зниження навантаження на нього.
  • Рейкового типу без встановлених амортизаторів – основною перевагою є той факт, що конструкції не будуть прогинатися під впливом навантаження.
  • Більш того існує окремий вид підстави, що має спеціальний механізм. Такий тип характерний як ручним, так і електричним способом підняття за допомогою спеціального електроприводу, який регулюється від пульта.