Розрізняють 2 групи конструкцій: закриті, відкриті. Зовні такі штори схожі. Якщо вивчити їх пристрій більш уважно, можна побачити різницю в конструкції рухомого елемента – вал закритий коробом. На функціональності це не позначається.

Полотно вільно переміщається, регулює освітленість приміщення, але зовнішній вигляд закритої конструкції іноді є кращим, що обумовлено стильовим напрямком інтер’єру кімнати. Замовити якісні ролети День-Ніч можна на сайті https://vikna-dveri.lviv.ua/zhalyuzi/tkanynni-rolety-den-nich/.

Відкриті

Тканина розташована на рухомому валу, конструкція якого залишається на увазі. Це сприяє здешевленню штор. Крім того, нижня частина полотна нічим не фіксується. Може бути передбачена утяжеляющая планка. Принцип регулювання інтенсивності світла стандартний: прозора і непрозора смуги переміщаються, поки не буде обраний відповідний режим освітленості.

Механізм управління відкритими шторами День-Ніч може бути 2 типів: ланцюговий, пружинний. Останній з них використовується для декору віконних прорізів мансарди або інших приміщень, де передбачена установка під нахилом. Відкрита система вважається універсальною, так як вона може бути зафіксована на стіні, пластиковому профілі вікна, всередині отвору.

Якщо не передбачені стулки, можна вибрати перший спосіб монтажу. Коли в отворі кілька стулок, рольштори встановлюють на пластиковий профіль.

Недоліком подібних конструкцій є простий зовнішній вигляд. Якщо при оформленні приміщення робиться наголос на сучасність, шик, такий варіант не підійде.

Закриті

Конструкція багато в чому схожа з відритими шторами, але має додаткові елементи:

  • короб – закриває рухливий вал;
  • напрямні – встановлюються з боків, головна їх функція полягає в фіксації кромки полотна при русі.

У деяких моделях передбачений не тільки короб для рухомого вала, а й захист кромки полотна з боків (у вигляді планок), нижній утяжелитель більш складної конфігурації (всередині міститься нижній край штор).

Переваги такого варіанту:

  • покращений захист від пилу, інших забруднень;
  • закриті конструкції штор представлені автоматизованими моделями, при цьому використовується дистанційний спосіб управління – за допомогою пульта;
  • касетне кріплення дозволяє максимально близько розташувати полотно до пластикового профілю, за рахунок цього знижується ризик проникнення сонячних променів по периметру штор;
  • рівномірний підйом, т. к. матеріал надійно зафіксований по всій довжині, це дозволяє виключити ризик руху полотна ривками;
  • більш привабливий зовнішній вигляд.

Якщо штори призначені для фіксації на пластиковому профілі, а по периметру полотно захищене коробами, така система називається міні-касетною. За функціональністю вона не поступається стандартним закритим рольштор.

Використовується даний варіант конструкції, коли недостатньо вільного простору для кріплення рухомого вала всередині отвору або на стіні вище вікна. Міні-касетний варіант штор фіксується на стулці. Якщо колір коробів відповідає тону пластикового профілю, може здатися, що конструкція коробів вбудована в віконний блок.