Якого б типу не була обрана система опалення для приватного будинку вартість її буде значною в будь-якому випадку. Тому замислюватися про неї необхідно на самому ранньому етапі проектування будинку.

Вкладаючи значну суму в систему опалення люди розраховують, що вона буде безпроблемно функціонувати не один рік. Але це теоретично, а як буває на практиці?

Компоненти системи опалення

Опалення будинку включає в себе безліч взаємопов’язаних компонентів. Це котел, регулювальна та запірна арматура, труби, радіатори та інші необхідні елементи. І часом на етапі закупівлі виникає бажання заощадити, особливо на самому витратному елементі – котлі.

Недосвідчений споживач не завжди бачить різницю в експлуатаційних і технічних характеристиках котлів, а ось різниця в ціні для нього більш ніж неприхована.

У цей момент іноді і трапляється фатальна помилка. Для будинку купується низькоякісний агрегат, який не здатний ні оптимально працювати, ні гідно обігрівати будинок.

Опалювальний котел, як і інші елементи системи опалення, необхідно підбирати з урахуванням всіх критеріїв, які характерні для вашого будинку і регіону.

В першу чергу треба визначитися яке паливо для вас доступніше і вигідніше для використання. Найчастіше таким паливом є магістральний газ.

Порівняйте ціни в своєму регіоні і виберете для себе оптимальний енергоносій і, відповідно, придбайте котел працює на цьому паливі.

Вартість обладнання та монтажу системи опалення

Перше на що хочеться звернути увагу. Якщо у вас є можливість, то замовляйте проект системи опалення в тій компанії, яка не тільки все грамотно змонтує, але і в подальшому візьметься надавати ремонт і сервісне обслуговування обладнання.

Точно сказати скільки люди витрачають на системи опалення неможливо, але приблизно зорієнтувати на що розраховувати можна.

Вартість тепла

При облаштуванні опалювальної системи в будинку варто пам’ятати і про таке поняття, як “ціна володіння”. Вона складається з усіх сум, які будуть витрачені на експлуатацію системи за весь період її експлуатації.

Велика частина в цій статті витрат припадатиме на паливо. Так само доведеться витрачатися на щорічне сервісне обслуговування, без якого котел не може працювати належним чином.

Оптимізувати витрати можна шляхом покупки котла з високим ККД. На цей параметр в найбільшою мірою впливають конструктивні особливості теплової групи (теплообмінники, камера згоряння, пальник). Гідний показник ККД – 92-95%.

Крім цього, варто звернути увагу на котли з конденсаційної технологією, яка дозволяє перетворювати приховану енергію відпрацьованих газів. Конденсаційні опалювальні котли економічні на 15% в порівнянні з традиційними агрегатами.

Важливі і критерії роботи котла. Вбудоване автоматичне керування модуляцією полум’я і потужністю пальника дозволить заощадити до 30% палива, а також продовжить термін служби котла.

Сучасні “інтелектуальні” котли здатні працювати в так званому режимі каскаду. Тому для будинки великої площі вигідніше буде купити два настінних котла і монтувати їх в зв’язці, ніж купувати один підлоговий агрегат. Так ви і в ціні котлів виграєте і витрата палива оптимізуєте.

На закінчення хотілося б сказати, що при грамотному підході ваш будинок завжди буде зустрічати вас своїм теплом і при цьому ви за це тепло не будете переплачувати.