Книги залишаються актуальними навіть в наш час нових технологій, гаджетів і електронних пристроїв.

Друковані видання можна зустріти у кожної людини вдома, тому їм потрібно забезпечити хороші умови зберігання. З цим відмінно впоратися книжкову шафу.

Всі стилі мають певні вимоги до дизайну і оформлення книжкової шафи:

  • Класика має на увазі елегантні форми, відсутність чітких лінії і благородну забарвлення. Їх виготовляють з дорогих порід дерева, а в якості прикрас виступають литі елементи з бронзи або різьблення.
  • Кантрі для цього стилю підійде шафа пастельного відтінку. До основних характеристик меблів відносяться натуральність матеріалу виготовлення, високий рівень екологічності. Найчастіше шафи роблять з дерева. Як додаткові елементи можна використовувати автентичну фурнітуру, тобто спеціально зістарений фасад, різьблення на ніжках, розпис, що супроводжується химерними візерунками. Стиль кантрі не сприймає важкі масивні конструкції. Шафа повинна мати легкий і химерний вигляд.
  • Прованс для цього стилю використовують вузьку меблі невеликих розмірів, яка не буде привертати зайвої уваги. Тому масивний книжкову шафу тут буде недоречний.
  • Хай-тек включає в себе натуральні і високотехнологічні матеріали. Наприклад дерево і пластик, скло, сталь. Фасади таких меблів найчастіше однотонні. Перевага кольору це білий, чорний і сірий. За допомогою прямих лінії можна надати меблів агресивний вид. Але основні риси – це все ж, відсутність дрібних деталей і максимальний рівень функціональності.
  • Стилістичний мікс цей стиль став надзвичайно затребуваним останнім часом. І є сумішшю в рамках одного інтер’єру меблів в різних стилях. Наприклад, шафа класика в інтер’єрі стилю лофт, хай-тек. Таким чином можна урізноманітнити колірну гамму і зробити м’якше строгу геометрію. Але таке поєднання вимагає витримати баланс, так що за радою краще звернутися до професіоналів, які дадуть раду і допоможуть зробити вибір.