Васильєва Тетяна, еко-спікер еколого-просвітницького проекту “Собіратор” та
Шурухт Аліна, професійний організатор простору, жіночий тренер, член Асоціації російськомовних професійних організаторів, автор проекту “Мова порядку” розповіли, як слід правильно обирати та дарувати подарунки.

Лютневі і березневі свята не за горами. Як вибрати на сайті https://www.uh-ty.com.ua/ потрібний подарунок, який не тільки принесе радість і користь одержувачу, а й залишить мінімальний екологічний слід? І якщо у вашому будинку все ж оселився такий небажаний гість, що з ним робити? Про це і не тільки в ефірі радіо Sputnik розповіли еко-спікер еколого-просвітницького проекту “Собіратор” Тетяна Васильєва та професійний організатор простору, жіночий тренер, член Асоціації російськомовних професійних організаторів, автор проекту “Мова порядку” Аліна Шурухт.

Тетяна Васильєва:

– Найбільш екологічний подарунок – це гроші. Особливо гроші, переведені з рахунку на рахунок. Але нам хочеться дарувати емоції. Тому прекрасна ідея – різноманітні майстер-класи, якщо ви знаєте, чим захоплюється людина. Але базове – питати, що хоче людина. Самому створювати художній альбом (від англ. Wish List – список бажань) і розповідати близьким, що могло б принести вам задоволення. І не соромитися питати у них, що потрібно їм. Якщо ми не навчимося говорити з нашими близькими, ми продовжимо отримувати непотрібні речі. А вони потім перетворюються на сміття рано чи пізно.

Аліна Шурухт:

– Як організатор простору можу сказати: у значної частини моїх клієнтів виникає питання, як позбутися від чиїхось подарунків так, щоб не образити близьких людей. Люди зберігають ці речі не тому, що вони їм потрібні, не тому що приносять їм приємні емоції, а тому, що бояться, що близька людина прийде до них і побачить, що в будинку немає красивою вазочки, яку він колись подарував. І буде скандал. Це історія про те, що ми не вміємо бути щирими. Дуже страшно сказати: “Вибач, будь ласка. Але у мене вже є мультиварка. І я був змушений здати твій подарунок в магазин або подарувати комусь”. Звичайно, нам не хочеться зачіпати почуття інших людей. Але ми несемо відповідальність тільки за свої почуття. Чим щире ми будемо один з одним, тим краще буде вибудовуватися комунікація, тим менше буде кругообігу комплектів рушників або постільної білизни.