Ворота відіграють важливу роль на будь-якому об’єкті. Від їх функціональності залежить пропускна здатність, якщо вони встановлені на в’їзді на територію, збереження майна, якщо це ворота гаража або ангара, і зовнішній вигляд садиби, якщо воротная конструкція встановлена ​​на в’їзді до приватної садиби.

У будь-якому випадку, для того, щоб в’їхати на територію або виїхати з неї, потрібно відкрити стулки воріт. Сучасні автоматичні ворота не тільки значно полегшують процес відкриття, а й забезпечуються високий рівень безпеки об’єкта.

Види автоматичних воріт

Воротні конструкції розрізняються по дизайну і способу відкриття.

На даний момент широкого поширення набули чотири типи воріт:

1. Орні. Це традиційний вид в’їзних споруд. Орні ворота являють собою одну або дві стулки, закріплені шарнірними з’єднаннями на опорних стовпах. Привід здійснюється за допомогою електромотора і системи тяг. Управляються такі конструкції або зі стаціонарного пульта, або пультом дистанційного керування. Недоліком орних варіантів вважається той факт, що для розорювання стулок потрібно вільний простір. Що не завжди зручно на обмеженій території.

2. Відкотів. Цей тип воріт останнім часом став особливо популярним. Ворітної полотно відкатних конструкцій від’їжджає в сторону по спеціально прокладених напрямних. Стулці не потрібно прилеглого простору, а це робить такі ворота незамінними на приватних садибах. Недоліком відкатних конструкції вважаються часті проблеми з відкриттям в період сильних снігопадів. Направляючий жолоб, по якому ковзає полотно, забивається снігом і ускладнює ковзання воріт.

3. Ролетні. Це відносно новий тип в’їзних конструкцій і застосовується в основному для невеликих гаражів. Автоматичні ворота роллетного типу випускаються двох типів, що розрізняються між собою способом кріплення. Конструкції з зовнішнім кріпленням монтуються за принципом рольставней. Полотно забирається в спеціальний короб, розміщений над отвором. Саме полотно ковзає по напрямних планок, які надійно утримують стулку і перешкоджають будь-якому проникненню. Розкрити такі ворота досить проблематично. Рольворота з внутрішнім кріпленням частіше застосовуються для великих гаражів і ангарів.

4. Секційні. Також недавно з’явився тип воріт. Однак у нього швидко знайшлися свої шанувальники. Перевагою секційних конструкцій вважається можливість воротного полотна плавно підніматися вгору, займаючи при цьому положення під стелею гаража. Конструкція дуже міцна і практична, так як зовсім не вимагає прилеглого простору і успішно протистоїть будь-яким спробам злому.

Більш докладно про види і моделях автоматичних воріт можна дізнатися в компаніях, що реалізують і які визначають дані конструкції.