Рівень безпеки і захищеності об’єкта безпосередньо залежить від використовуваних засобів моніторингу та контролю доступу. У житлових і адміністративних будівлях, на промислових підприємствах можна встановити домофон, автоматичне дистанційне керування замком, відеокамеру, програму для фіксації відвідувачів в архів, відеоочко. Застосування декількох пристроїв забезпечить максимальну ступінь захищеності.

Як вибрати камеру для відеоспостереження в квартиру і офіс

Для створення базового рівня безпеки рекомендується використовувати одну або кілька відеокамер, придбати які можна тут: https://nadzor.ua/videonablyudenie/kamery-videonabludenia/activecam. Грамотна схема їх розміщення дозволить встановити цілодобове спостереження не тільки всередині приміщення, а й організувати моніторинг кожного квадратного метра території біля будівлі. Але для цього необхідно знати, як правильно вибрати камеру відеоспостереження, на які характеристики звернути увагу. Тільки в цьому випадку пристрій забезпечить вирішення всіх поставлених завдань і стане ключовим елементом системи безпеки.

Характеристика корпусу

Виробники пропонують дві категорії камер відеоспостереження – для вулиці і установки всередині приміщення. До першого типу пристроїв пред’являють досить серйозні вимоги через складний російського клімату. Якщо ви плануєте встановити відеокамеру на відкритій території, вивчіть наступні характеристики корпусу:

  1. Наявність термокожуха з підігрівом. Це спеціальна конструкція, яка забезпечить стабільну роботу приладу в холодну пору року. Без неї камера не зможе функціонувати взимку, при різких коливаннях температур і при сильному вітрі.
  2. Герметичність до пилу, атмосферних опадів, міському зможу. Корпус повинен бути вологостійким, захищати механізм від попадання бруду та інших сторонніх предметів. В іншому випадку камера не зможе передавати зображення високої якості або зовсім вийде з ладу.
  3. Антивандальне виконання. Корпус, стійкий до механічних впливів, захистить функціональні елементи від вандалів. Камери з посиленим захистом рекомендується використовувати в місцях з великим потоком людей, а також при нічному моніторингу території.
  4. Вимоги до корпусу камер, призначених для роботи всередині будівлі, залежать від особливостей приміщення. Наприклад, на автомийці і в басейні слід встановлювати прилад з влагозащитним кожухом, в під’їздах і місцях масового скупчення людей – антивандальні моделі. На промислових виробництвах може знадобитися прилад, адаптований для пожежонебезпечних об’єктів.

Інша важлива характеристика – циліндрична і купольна форма корпусу. Чим вони відрізняються? Для купольної камери характерні наступні особливості:

  • легше замаскувати;
  • можна надійно закріпити на будь-яку вертикальну і горизонтальну поверхню;
  • часто має механізм автоматичного стеження за рухається об’єктом.

Для циліндричної камери потрібно ретельніше вибирати місце фіксації. На витягнутий корпус зловмисники легко можуть накинути мотузку, щоб зірвати прилад або повернути його об’єктив в іншу сторону.

Цифровий та аналоговий тип відеокамери

Цифрові і аналогові камери відеоспостереження використовують різні технології передачі даних, відрізняються роздільною здатністю і набором функціональних характеристик.

Першими на ринку відеоспостереження з’явилися аналогові камери, які працюють на основі PAL і NTSC сигналу.