Вібратор для бетону використовується з метою усунення його пористості за рахунок видавлювання повітря. Чим менше його, тим щільніша структура, а значить вищою є довговічність. Покриття легше переносить низькі температури і менш схильне до руйнування. Тому при заливці фундаменту, підлог і доріг вібратор для ущільнення бетону рекомендований до використання.

Варто зазначити, що вибратор для бетона буває двох видів: глибинний і майданчиковий. За типом двигуна розрізняють електричний (найпопулярніший), бензиновий, механічний (без двигуна), пневматичні. Від виду обладнання залежить і спосіб його застосування. У чому відмінності – читайте нижче.

Глибинний вібратор

Глибинний вібратор для укладання бетону складається з двигуна, гнучкого валу і наконечника. Він ручної. Застосовується, в основному, при заливці фундаменту. І побутової, і професійний інструмент працює однаково з різницею хіба що в швидкості, глибині і площі захоплення. Бетон рівномірно розподіляється по поверхні і потрапляє в щілини, важкодоступні місця за рахунок вібрації, яка через булаву передається вібронаконечнику.

Правила використання:

  • починаючи заливку бетону, забезпечте її безперервність, поки не заповните опалубку;
  • заливка починається з малої висоти, а кожний наступний шар не повинен перевищувати 50 см;
  • занурення наконечника виключно вертикальне, він повинен входити на 10-15 см нижнього шару;
  • булава занурюється на 5-15 секунд;
  • діаметр зони ущільнення дорівнює 7-10 діаметрами булави;
  • ні в якому разі не можна торкатися наконечником опалубки або арматури – відстань між ними має бути не менше 10 см;
  • виймається булава повільно, з поступальною ходою вгору-вниз, в самому кінці різко висмикується, щоб не допустити вібрації верхнього шару.

Глибинний вібратор спрацював добре, якщо поверхня гладка, блискуча, без бульбашок.

Майданчикові

Майданчикові вібратори не мають безпосереднього контакту з бетоном. Вібрація передається основі, яка прикріплена до пристрою. Їх використовують в горизонтальній площині при трамбування бетонних стяжок з армуючої сіткою або заливці несучої, або каркасної опалубки.

Для рівномірного впливу вібрація здійснюється смугами з перекриттям попереднього запису на 15-20 см. Основа повинна щільно прилягати до бетону, інакше вібрація не буде достатньо ефективною. Це досягається підкручуванням спеціальних болтів обов’язково після 5 і 60 хвилин роботи.

Перед початком ущільнення розчин необхідно вирівняти – сам пристрій цього не робить. Потім вибрати потрібну частоту коливань і амплітуду (суміш з великими частками ущільнюють з коливаннями низької частоти з високою амплітудою; при дрібних частинках амплітуда зменшується, а коливання збільшуються).

Важливо не перевищувати час вібрування. Досить 1 хвилини для радіуса 25-75 см. За цей час на поверхні повинні бульбашки і рідина білого кольору. Якщо перетримати, це може привести до розшарування бетону.

Сподіваємося наші поради допоможуть придбати вам правильне обладнання і використовувати його максимально ефективно.