Для будівництва будівель різної специфіки використовуються плити перекриття. Це залізобетонні вироби, призначені для відділення одного поверху від іншого і забезпечення жорсткості всієї конструкції.

Варто зазначити, що плити перекриття мають прямокутну форму і використовуються в стандартних будівлях. При виготовленні застосовується бетон різних марок, арматура і металева сітка.

Плити різняться розмірами, вагою, несучі властивості і іншими характеристиками. Велика кількість варіантів дає можливість придбати продукцію для будівель різного призначення, як житлових, так і промислових або комерційних.

Переваги плит перекриття

Залізобетонні конструкції мають ряд переваг:

  • Швидкість монтажу. Для розміщення використовується кран. При не дуже великій висоті будівлі можливий монтаж плит фактично з коліс. Установка не займає багато часу.
  • Вага. Завдяки технологічним порожнечам плити мають набагато меншу вагу, ніж монолітні системи. В результаті зменшується навантаження на підставу. Таким чином можна заощадити кошти на облаштування більш потужного фундаменту.
  • Надійність. Залізобетонні плити – це міцні конструкції, здатні витримувати значні фізичні і механічні навантаження.
  • Економія на обробці. Завдяки точним розмірам і хорошій якості поверхні можна заощадити кошти на оздоблювальних роботах.
    Вартість. Ціна плит – доступна. Точна вартість залежить від характеристик
  • конструкції і її особливостей.

Єдиним мінусом плит перекриття є неможливість розміщення в будівлях нестандартної форми. У таких будівлях доцільно застосовувати монолітну технологію. Вона набагато дорожче і вимагає дотримання термінів, необхідних для застигання розчину.

Особливості конструкцій

При виборі плит перекриття тут: http://activen.com.ua/uk/produkciya/zhbi-izdeliya/plity-perekrytiya/, в першу чергу слід виходити з проектної документації, розробленої фахівцями, що враховує можливі навантаження на поверхню.

На сьогоднішній день виробники пропонують кілька різновидів плит перекриття:

  • Пустотні. Конструкції мають поздовжні технологічні отвори по всій довжині. Відрізняються зменшеною масою. Циркуляції повітря в отворах сприяє поліпшенню звуко- і теплоізоляційних характеристик конструкції.
  • Ребристі. Для підвищення жорсткості конструкцій на поверхні в процесі виробництва створюються подовжні ребра.
  • Суцільні. Це повнотілі конструкції, які не мають отворів в поверхні. Продукція має значну вагу і рівну несучу здатність.

Плити можуть бути стандартними, товщина яких 220 мм або полегшеними, товщиною 160 мм. Полегшена продукція застосовується в невисоких будівлях.

Для висотних будівель і об’єктів промислового призначення застосовують переважно ребристі конструкції. У житловому секторі вироби практично не використовуються через складність виконання оздоблювальних робіт.

Конструкції можуть виготовлятися за допомогою опалубки або за технологією безперервного формування. У другому варіанті після досягнення бетонним розчином необхідної міцності на спеціальному обладнанні здійснюється нарізка елементів необхідного розміру.

Армування виробів може бути здійснено в один або кілька рядів. Це впливає на надійність і несучі характеристики продукції.