У багатьох регіонах навесні спостерігається підвищена кількість паводкових вод. І в першу чергу від них страждають власники приватних будинків. Щоб мінімізувати наслідки весняних паводків, слід обзавестися дренажним насосом.

Що це таке

Дренажний насос використовується для очищення колодязів, підвальних приміщень, котлованів, басейнів і свердловин від паводкових вод. На відміну від фекальних насосів, які подрібнюють тверді відходи діаметром до 50 мм, ці моделі справляються з домішками до 30-35 мм. Придбати насоси speroni можна тут: https://speroni-shop.com.ua/.

Продуктивність пристрою залежить від температури рідини, що транспортується і кількості твердих частинок, частка яких не повинна перевищувати 10%.

Конструкція помпи включає в себе:

  1. герметичний корпус з пластика або металу;
  2. двигун, робочий вал якого обладнаний крильчаткою;
  3. забірний патрубок;
  4. вимикач автоматичного типу з поплавком.

Принцип роботи

При обертанні вала навколо лопатей, що рухаються по колу, утворюється розріджена атмосфера, яка втягує брудну рідину в робочу камеру і проштовхує її до виходу. Охолодження обладнання відбувається за рахунок температури води. Якщо вона виявиться вище + 30 … + 35C, помпа може зламатися.

Типи

За типом установки вироби бувають зануреними, які опускаються в резервуар, і поверхневими – їх розміщують поруч з об’єктом очищення. Насоси другого типу більш продуктивні, не виробляють багато шуму, компактні і довговічні. Єдиний їхній недолік – труднощі, що виникають при ремонті.

Як вибрати

Вибір насосного обладнання починається з визначення складу і структури домішок, а також глибини резервуара. Це пов’язано з тим, що кожна модель розрахована на конкретний розмір фракцій. Великі частинки помпа засмоктати не зможе, і вони притягнуться до сітки фільтра, перекривши тим самим водостік.

Корпус пристрою повинен бути виконаний з пластика або металу. Краще використовувати агрегати з нержавіючої сталі – міцного, але легкого матеріалу, стійкого до агресивного середовища. Професійна техніка тут не знадобиться, для використання в побуті підійдуть прилади з продуктивністю 50-100 л / хв.

Ще один критерій вибору насоса – сила напору або висота підйому. Потужності обладнання повинно вистачати на підйом і перекачування рідини в відведене місце, при цьому кожні 10 м горизонтального шару прирівнюються до 1 м вертикального пласта.

Якісний виріб має захист від сухого ходу у вигляді зовнішнього поплавка або вбудованого датчика рівня води. Цей пристрій працює в автономному режимі, відключаючи обладнання при критичному зниженні об’єму рідини. При відсутності вимикача за технікою доведеться доглядати, поки вона не відкачає всю воду.