Грамотно сконструйовані шафи надають приміщенню акуратність і можуть вмістити в себе практично все – від одягу і взуття до побутової техніки. При цьому речі будуть зберігатися впорядковано: верхній одяг на вішалках, постільна білизна на полицях, взуття у шафці для взуття і т.д.

Шафи, в залежності від типу дверей бувають:

 • орні;
 • купе;
 • гармошки.

Орні двері – популярний і найдешевший варіант, оскільки легко монтуються і не вимагають багато фурнітури. Для їх установки знадобляться тільки петлі і ручки. Однак шафи з дверцятами не завжди зручні в маленьких кімнатах – наприклад, вузький прохід може перешкоджати їх повного відкриванню. Те ж саме стосується і установки в кутку. Тому найкраще за все в цьому випадку купить шкаф купе за індивідуальним замовленням.

Зручна модифікація для невеликих приміщень – шифоньєри з дверима-купе. Без проблем їх можна поставити в кут або вузький прохід. Основний недолік – висока ціна, в порівнянні з орними.

Двері-гармошки вбудовують найрідше. В основному ними обладнають прилеглі гардеробні або шафи, вбудовані в ніші. Двері гармошкою – проміжний варіант між орними і купе.

Класифікація за типом корпусу:

 • окремостоячі (корпусні);
 • вбудовані;
 • модульні.

Стоїть окремо шафа – автономне виріб, тобто його можна пересувати з місця на місце. Якщо кімната з нішею, її можна обладнати вбудованим шафою. Зазвичай це полки та інші елементи наповнення, які кріпляться безпосередньо до стін ніші, а вся конструкція закривається готовими фасадами.

Модульні шафи складаються з декількох окремих секцій, які можна комбінувати.

Форма

При облаштуванні маленької кімнати часто вдаються до хитрощів, щоб оптимально задіяти корисну площу. Звичайний прямокутний шафа не завжди буде тут доречний. Іноді краще вибрати кутову конструкцію.

На замовлення можна виготовити корпус будь-якої форми: трапецієподібний; трикутний; п’ятикутний; г-подібний; радісний і т. п.

Колір: основні критерії вибору

Забарвлення шафи повинна гармоніювати з іншими меблями і кольоровою гамою всієї кімнати. Цей момент бажано продумати ще на стадії дизайн-проекту приміщення. При оформленні невеликої кімнати потрібно враховувати окремі нюанси. Меблі світлих відтінків візуально менше захаращує приміщення. Темні шафи виглядають масивніше світлих, а в невеликій кімнаті взагалі створюють давящее враження. Можна замовити меблі того ж кольору, що і стіни кімнати. Такий гарнітур візуально НЕ дробить стіну і виглядає єдиної безперервної лінією.

 1. Матеріали для фасадів шаф:
 2. ДСП;
 3. плівкова або фарбована МДФ;
 4. дзеркало;
 5. дерево;
 6. різні вставки і ін.

Двері шафи з ДСП – традиційний варіант. В орних моделях зазвичай використовують ДСП товщиною 16-18 мм. Застосування більш товстих деревно-стружкових плит нераціонально, так як значно збільшує навантаження на дверні петлі, що призводить до їх провисання.

Товщина дверей з МДФ – 16-18 мм (як і з ДСП). У порівнянні з ДСП, у цього матеріалу є переваги – наприклад, фасади з МДФ можна прикрашати декоративними фрезерування, що часто використовують в меблів класичного стилю. Крім того, МДФ відрізняється від ДСП більшою колірною гамою.

Для фасадів застосовують ПВХ-плівки різного декору і фактури: деревні; кольорові; з візерунком; металік; з блискітками; матові або глянцеві і т. п. В окрему групу можна виділити фасади з фарбованої МДФ-плити. Це один з небагатьох матеріалів, придатних для ванної кімнати. Фарбована МДФ практично не схильна до впливу вологи, на відміну від ДСП або плівковою МДФ. Шафка, виготовлений з такого матеріалу, можна ставити у ванну кімнату, не побоюючись його розбухання.