Напередодні зими у багатьох власників квартир і заміських будинків виникає потреба забезпечення своїх осель теплом. У даній статті ми дамо декілька практичних рекомендації, які допоможуть прийняти правильне рішення.

Коли на вулиці холодно, то не завжди газові котли можуть відрізнятися максимальною ефективністю. Особливо це стосується гравітаційних котлів, які при низькому вхідному тиску газу здатні прогрівати власну конструкцію, але не кімнати будинку.

Можливо, з точки зору практичності це виявиться прийнятним рішенням (теплоносій не замерзне), але з точки зору комфорту – поганим.

Але вихід є – це покупка циркуляційних насосів, представлених на ринку в широкому вигляді.

Найбільш затребуваними в приватному секторі залишаються однофазні циркуляційні насосы для газовых котлов, потужність яких варіюється в межах 4-100 Вт. Незважаючи на гадану малу потужність споживання, дані версії насосів здатні розганяти теплоносій до високої швидкості – до 2 м/с.

Більше й не потрібно, оскільки зі збільшенням швидкості теплоносія може фіксуватися гул або вібрація, які здатні завдати дискомфорт людям.

Насоси вищевказаного виду зустрічаються:

  • одноступінчасті;
  • багатоступінчасті.

Перші постійно працюють на заздалегідь виставленій швидкості, тоді як у других швидкість прокачування теплоносія можна змінювати ручним способом. Останні коштують дорожче, але з їх допомогою можна змінювати температуру в житловому приміщенні і економити на електриці.

Для котелень переважно застосовуються трифазні циркуляційні насоси, потужність яких досягає кілька кіловат. Зрозуміло, тут буде відчуватися своєрідний гул і вібрація, але у висотних будинках цього відчуватися не буде.

Часто насоси мають гідромуфту, що дозволяє найбільш плавно запускати і зупиняти насос, що дозволяє значно збільшити ресурс експлуатації.

Укупі з короткозамкненими електричними двигунами, цінними своєю потужністю і зниженою витратою енергії, гарантується висока швидкість прокачування теплоносія.

Циркуляційні насоси за своєю конструкцією поділяються на дві основні категорії

  • «мокрі»;
  • «сухі».

Перші, оснащені керамічними підшипниками, мають підвищений ресурс експлуатації і відносно низьку ціну, тоді як у других є більш високий рівень ККД (не нижче 90 %), що позитивно позначається на витраті електричної енергії, але вони коштують на порядок дорожче.

У будь-якому випадку вищевказані насоси гарантують тепло в будинку при низькому тиску газу при наявності електрики.