У автовласників зазвичай багато турбот, але найскладнішим і нерозв’язним питанням є заміна моторного масла в машині. Тут постає ціла низка питань: як часто потрібно його змінювати? На що воно впливає? Яке масло підійде саме вашому двигуну?

Щоб відповісти на ці питання для початку потрібно розібратися які масла в машину можна влити в принципі. Всього їх три типи: мінеральне, синтетичне і напівсинтетичне. Мінеральне виготовляється з відходів нафти, в той час як синтетичне доводять до потрібної консистенції різними добавками, а напівсинтетичне, відповідно, є сумішшю попередніх двох. І, на превеликий подив, мінеральне масло, хоч воно і натуральне, часто не кращий вибір для автомобіля. Як показують тести – синтетичне масло зі своїм завданням справляється набагато краще. Воно має більш в’язку консистенцію, добре змащує деталі двигуна і в цілому підвищує його продуктивність і час експлуатації.

Головна підказка автомобіліста – сервісна книжка його машини, де найчастіше вказано, яке саме масло підійде для його автомобіля. Всього існує кілька класифікацій моторного масла: SAE – визначається ступенем в’язкості масла, ASEA – вказує на експлуатаційні характеристики і ACEA – вказує на тип двигуна. Таким чином перед автовласником часто стоїть широкий вибір машинного масла, де слід самому вирішувати, що для його автомобіля важливіше.

До речі, купить моторное масло castrol ви можете на сайті dok.dbroker.com.ua просто зараз за найдоступнішими цінами на ринку.

При заміні масла слід також поцікавитися, що було залито в двигун раніше, бажано знайти це ж масло або масло, відповідне йому за класифікацією. Таким чином ви заощадите і уникнете витрат на промивку двигуна, що нерідко має негативні наслідки.

Дізнавшись, що рекомендує виробник, що було залито в машину раніше і які в принципі вимоги у марки автомобіля до моторного масла, список масел, які слід придбати, значно звужується, і тут уже слід зробити головний вибір. Ще один критерій – угар. Тобто кількість масла, яке, так чи інакше, неминуче згорає при русі. Знову ж, угар масла визначається виробником машини. Деякі машини вимогливі саме до цього критерію. Чим менше згорає масло – тим воно краще для автомобіля, тому так важливо дізнатися результати тестування того чи іншого виду масла для автомобіля певної марки.

В цілому, головним критерієм вибору машинного масла є перш за все марка автомобіля. Це знає будь-який тлумачний автомеханік, так що не дуже слід довіряти «експертам» в інтернеті, які толком не знаючи марки авто, роздають всім поради.