вогнебіозахист деервиниДля того щоб забезпечити максимальний захист дерев’яної будови важливо знати особливості та види вогнебіозахистних препаратів.

Вогнезахисні розчини мають здатність досить ефективно протистояти дії полум’я. Під засобами вогнезахисту маються на увазі препарати 1 та 2-ї груп ефективності. Якщо, в процесі горіння деревини, протягом 2 хвилин втрата маси складає до 9%, то розчин відносять до 1 групи, а при втраті маси матеріалу від 9% до 25% – 2-ї групи. Після застосування вогнезахисних препаратів 2-ї групи ефективності, деревину класифікують як важкозаймисту. Матеріали, оброблені вогнебіозахисними препаратами 1-ї групи, відносять до вогнестійких.

Вогнебіозахисні засоби – це розчини комплексної дії, які поєднують у собі біозахисну антисептичну дію і дію антипіренів для деревини. В результаті забезпечується комплексний захист від біологічних руйнівників, таких як синява, цвіль, гриби, та, звісно вогнезахисна функція.

Серед найкращих вогнезахисних препаратів, представлених на ринку антисептиків для деревини в Україні, отримали високу довіру професійних майстрів і чудові відгуки клієнтів такі торгові марки як Страж, Neomid, OxiDom, Kompozit, Vidaron, Ecosept та інші. Усі ці торгові марки можливо придбати в магазині будівельних матеріалів OxiDom перейшовши за посиланням – https://oxidom.com/otdelochnye-materialy/ognebiozajita-dlya-drevesinu

Надійним засобом для протипожежної обробки служать комплексні вогнебіозахисні засоби. Готовий вид такого препарату це термодинамічно збалансована комбінація антисептиків, антипіренів та інших цільових добавок у водному середовищі. Такі розчини високотехнологічні та дозволяють здійснювати як поверхневу, так і глибоку вогнезахисну обробку деревини різними доступними засобами: розпилювачем, пензлем, валиком, в автоклавах та горячехолодних ваннах.

Комплексні вогнезахисні розчини мають нейтральне середовище, абсолютно екологічно безпечні та не знижують загальні фізико-механічні характеристики деревини.

Наприклад, щоб домогтися певного рівня вогнестійкості дерев’яного будинку, слід просочити усі дерев’яні поверхні будови всередині та зовні, приділивши особливу увагу місцям можливого впливу високих температур або полум’я.

Найбільш ефективними препаратами, що знижують показники горючості дерева, є несолеві вогнебіозахисні препарати. Вони здатні глибше проникати в деревину, взаємодіяти з її структурними компонентами, тому і щільніше утримуватися всередині не проступаючи назовні. Вартість несолевих розчинів вище сольових і вона цілком виправдана ефективністю препарату.

Як вибрати ефективний вогнебіозахисний препарат?

Якісний препарат для надійного вогнебіозахисту вашого дерев’яної будови повинен мати наступні характеристики:

  • Легке та безпечне нанесення і глибоке проникнення в деревину без зниження її фізичних та механічних характеристик;
  • Відсутність токсичних продуктів, які виділяються в процесі горіння;
  • Наявність сертифікату якості та ефективності вогнебіозахисту;
  • Препарат повинен бути використаний в межах встановленого терміну придатності.