Міжкімнатні двері в житлі дуже важливий атрибут, який не тільки є функціональним, але також виконує декоративний ефект.

Коли ви купуєте двері в магазині, то на вибір фурнітури мало хто звертає увагу. Вибираєте першу-ліпшу модель за мінімальною вартістю і вважаєте, що такі ручки зможуть прослужити довгий час. Насправді ж до вибору фурнітури слід підходити уважно, так як від цього залежить не тільки загальний вигляд конструкції, але і період експлуатації дверного полотна.

Особливості вибору ручок для дверей

Існує ряд особливостей, за якими вибираються дверні ручки:

  • Спочатку при виборі ручки необхідно дивитися на якість виготовлення конструкції. На деталі не повинно бути подряпин, тріщин і сколів.
  • Потрібно оцінити модель ручки на дотик. Варто розуміти, що ручкою, ви будете користуватися щодня, тому вона повинна бути зручною і приємною.
  • Підбирати фурнітуру потрібно відповідно до стилю дверного полотна. Правильно підібрані вироби зможуть злитися із загальним видом кімнати.
  • Якщо дві кімнати знаходяться в безпосередній близькості один від одного, то оптимальним рішенням буде установка однакових ручок.
  • Важливо враховувати навантаження на фурнітуру. Якщо двері виготовлені з масиву і мають велику вагу, то не варто вибирати слабкі ручки, так як незабаром їх доведеться міняти на нові.

Види дверних ручок

Однак не тільки за властивостями підбираються ручки і фурнітура. Є три основних види ручок: натискні, поворотні і стандартні. Найбільш простими в плані монтажу та конструкції вважаються стандартні або стаціонарні конструкції. Такі вироби не мають ніяких механізмів з їх допомогою можна відкривати двері.

Більш складними, але при цьому популярними вважаються натискні ручки. Такі конструкції, як правило, з’єднані з запірним механізмом і при натисканні він спрацьовує. Ці ручки зручні і прості у використанні. Найскладнішими вважаються ручки з поворотним механізм. Такі конструкції у нас з’явилися порівняно недавно, проте змогли привернути увагу багатьох покупців. Крім гарної форми і роботи ручка забезпечує відкриття і закриття дверей. У конструкції встановлений секрет для ключа з одного боку і ручкою з іншого.

Вибираючи ручку на міжкімнатні двері необхідно враховувати багато нюансів, тому до вирішення питання слід підходити відповідально.