Для того щоб отримати інформацію про те, в якому стані знаходиться контрольована система, з успіхом використовують датчик руху. Подібний пристрій перетворює дані стосовно того, які зміни в характеристиках відбуваються в певній галузі в сигнал, який зручний для того, щоб в подальшому його використовувати.

Завдяки датчику руху, стає можливим визначити, чи є переміщення в зоні, яка йому видно. Якщо зміни будуть виявлені, то пристрій виконає функцію, яка в ньому закладена – буде подано напругу на один з контактів або розімкнуті вихідні контакти.

Датчик руху Ajax MotionProtect з успіхом застосовують в системах охорони. Те ж стосується сигналізацій і систем контролю доступу. Це стосується і автомобільних систем. Крім того, в список варто додати управління освітленням. А ще – системи розумного будинку. Також цей пристрій незамінне для того, щоб управляти різними пристроями вентиляції і кондиціонування. Те ж стосується автоматичного відкривання дверей.

Подібні пристрої можуть бути різні за принципом дії При цьому вони виконують одну й ту ж задачу, хоча способи вирішення завдань можуть бути різні.

Найбільш поширені інфрачервоні й ультразвукові датчики руху. Також можливі мікрохвильові і комбіновані.

У кожному з подібних типів є свої плюси. Їх використовують в різних ситуаціях, при різноманітних умовах.

Інфрачервоні датчики здатні виявляти зміни теплового випромінювання об’єктів навколо.

У кожному об’єкті – своя температура. Її випускає інфрачервоне випромінювання. Воно крізь систему лінз або спеціальних, увігнутих сегментованих дзеркал потрапляє на чутливий сенсор. Він знаходиться в датчику. Він реєструє все необхідне.

З явних переваг інфрачервоних датчиків варто виділити можливість точно регулювати дальність і кут виявлення об’єктів. які рухаються. Крім того, слід додати зручність у використанні поза приміщеннями. Прилад реагує на об’єкти, які відрізняються своєю певною температурою.

Під час роботи пристрій не шкодить для здоров’я людини і тварин.

Ультразвукові датчики руху отлічаються доступною ціною. Вони не бояться впливу навколишнього середовища. З їх допомогою стає можливим визначити рух незалежно від того, який матеріал об’єкта. Подібні пристрої відрізняються високими показниками працездатності. Вони ідеально підходять для умов, з високими показниками вологості.