Пристрої захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП) – ефективне рішення у боротьбі як з атмосферними (внаслідок розряду блискавки), так і з промисловими (комутаційними) перенапругами. ПЗІП дозволяє убезпечити ланцюги та обладнання, запобігти аварійній ситуації та мінімізувати втрати навіть у разі прямого влучення блискавки в об’єкт.

Для забезпечення дійсно надійного та ефективного захисту ПЗІП має відповідати таким вимогам:

  • забезпечувати потрібну залишкову напругу;
  • витримувати імпульсний струм заданої форми (навіть до часткового струму блискавки);
  • безпечно відводити енергію імпульсу.

Крім того, не варто забувати, що забезпечити захист від перенапруг може лише ПЗІП, обраний та встановлений відповідно до всіх нормативних вимог.

Пристрої захисту від імпульсної перенапруги використовуються для захисту особливо чутливої ​​техніки та електроніки, апаратів та пристроїв від перенапруги в мережі, пов’язаного з розрядом блискавки. Найбільш актуальне застосування ПЗІП для телевізорів, ноутбуків та комп’ютерів, модемів та принтерів, телефонів та факсів, а також систем охоронної сигналізації та спостереження, побутових приладів. ПЗІП застосовуються для захисту житлових будинків та котеджів, а також інших будівель, обладнаних системою блискавкозахисту – офісних комплексів, торговельно-розважальних центрів, складських та виробничих приміщень, а також спортивних об’єктів, вокзалів тощо.

ПЗІП можуть встановлюватися у вступно-розподільчих щитових шафах, вони мають компактні габарити та міцний корпус, завдяки якому сам прилад не чутливий до фізичних ушкоджень та ударів. Пристрої надійні та повністю безпечні для використання, оскільки проходять перевірки ще на виробництві та мають сертифікати відповідності.

Класи ПЗІП

Такі пристрої, залежно від конструкції та цільового захисту, поділяються на три класи:

  • ПЗІП І класу є дієвим захистом від перенапруг, причиною яких є розряд блискавки. Пристрої цього класу встановлюються на введеннях напруги живлення в енергоємні виробничі цехи, великі адміністративно-побутові будівлі, торгові та розважальні комплекси та ін.
  • ПЗІП II класу оберігають побутову техніку та електричну проводку від імпульсів перенапруги, що виникають через увімкнення або відключення обладнання великої потужності. Пристрої ПЗІП ІІ класу монтуються у розподільчі щити, встановлені у під’їздах багатоквартирних будинків.
  • ПЗІП III класу найбільш чутливі та реагують на миттєві стрибки напруги, причиною якого є коротке замикання у мережі. Такі пристрої необхідні для захисту високоточного та дорогого електронного обладнання, зокрема медичного.

Більш детально з ГРЩ ви можете ознайомитись перейшовши за посиланням https://enext.ua/uk/services/pristro-zakhistu-v-d-mpulsnikh-perenaprug