Кондиціонери – рятувальнї пристрої, які допомагають пережити стійку спеку. Вони забезпечують відповідний температурний режим, а також покращують повітря, фільтруючи його від алергенів та бактерій. Проте навіть якісний кондиціонер може вийти з ладу, якщо його не обслуговувати належним чином.

як почистити кондиціонер

Регулярні роботи з очищення обладнання забезпечать його ефективну роботу та довговічність dnepr.repair/kak-nastroit-kondiczioner. Невиконання цієї вимоги може призвести до виникнення ознак несправності. Однією з них є те, що з кондиціонера до кімнати тече вода. Що робити у цьому випадку?

Чи завжди вода, що капає, повинна викликати занепокоєння?

Кондиціонер та його зовнішня частина можуть бути покриті крихітними краплями води, схожими на росу. Це природне явище, яке не має викликати занепокоєння щодо правильного функціонування пристрою. Краплі води з’являються через перепад температур, що виникає під час роботи кондиціонера. Датчик холоду рухається та реєструє різницю між температурою зовні та температурою навколишнього середовища всередині приміщення.

Коли протікання води виявляється результатом поломки?

протікае вода у кондиціонера

Хоча збір крапель рідини на зовнішньому блоці кондиціонера є природним явищем, витік води з внутрішнього блоку, розташованого в приміщенні, небажаний. Це доводить, що пристрій не працює належним чином, і дає сигнал для вжиття відповідних заходів.

Щоб зрозуміти чому з кондиціонера тече вода, потрібно зрозуміти, як він працює. Пристрій не лише охолоджує повітря, а й осушує його. Водяний пар, що конденсується, відводиться в піддон, звідки переміщується через трубку на вулицю чи в каналізацію. Проблема виникає при засміченні зливної системи. Вода не зливається, а збирається в піддоні і при перевищенні рівня починає виливатися.

Що потрібно робити, коли вода тече прямо у кімнату?

Насправді існує дві причини, через які вихід конденсату може бути заблокований.

  • По-перше, це скупчення бруду, який забиває дренажні канали та перешкоджає стоку води. Коли ми помічаємо вода підтікає, слід розібрати кондиціонер і ретельно його почистити, а також продезінфікувати. Цей процес слід регулярно повторювати, навіть якщо витоку не зафіксовано. Чищення пристрою не рідше одного разу на рік не тільки запобігає капанню води всередині кімнати. Воно захистить від накопичення мікроорганізмів, які можуть бути занесені до приміщення з холодним повітрям.

  • Друга причина – неправильне встановлення кондиціонера або несправна дренажна система. Якщо після очищення пристрою вода все ще тече, треба викликати професійного майстра, бо все вказує на те, що систему зливу потрібно доопрацювати.

Як правильно зливати конденсат із кондиціонера?

Злив конденсату із системи кондиціонування повітря здійснюється двома способами. Перший використовує силу гравітації, а другий приводиться у рух тиском, щоб посилити потік.

Гравітаційне відведення конденсату зводиться до напрямку установки під таким кутом, щоб вода автоматично стікала в потрібне місце. Оптимальний кут становить 1-2 градуси до поверхні землі на погонний метр труби. Цей метод працює тільки у випадку невеликих настінних спліт-систем, де відстань від кондиціонера до місця зливу конденсату мала.

Величезні ж установки кондиціювання вимагають використання спеціальних насосів для відведення води. Вони надають тиску, змушуючи воду долати опір течії та силу гравітації. Це дозволяє перекачувати конденсат на великі відстані, а також горизонтально або навіть нагору. У такий спосіб його можна скидати в будь-яке місце – водогін каналізації, внутрішній бак або ґрунт зовні.