Ролети – це, мабуть, єдина заміна традиційним дверним і віконним ґратам. Захисні ролети краще тому, що їх завжди можна відкрити, щоб помилуватися краєвидом або створити додаткові шляхи евакуації людей. Вони можуть служити захистом як від проникнення, так і від сторонніх поглядів або кинутого каменю. Тому захисні ролети поступово замінюють віконні ґрати.

Захисні ролети – це полотно з вузьких металевих профілів (ламелів) спеціальної форми. Ламелі скріплені між собою замковими з’єднаннями та у відкритому стані змотуються у компактний рулон, який захований у короб над вікном. Крім цього конструкція складається з напрямних полотен, системи приводу, системи керування та системи замикання. Захисні роллеты Одесса встановлюються із зовнішнього боку вікон для захисту від проникнення в приміщення.

Захисні протизламні ролети відповідають нормам пожежної безпеки. Їх можна в разі потреби швидко підняти, щоб відкрити шляхи евакуації для людей та майна. Тому автоматичні захисні ролети доповнюються системами аварійного ручного відкривання, це дозволяє використовувати їх і при відключенні електроенергії.

Основні елементи захисних рольставнів, які визначають їх функціональні характеристики – це профіль (ламелі), з яких виконано полотно рольставні, та вид приводу.

Не всі ролети можна назвати захисними.

Методи випробувань на стійкість до злому та кулестійкість» поклали край інсинуаціям з приводу «унікальних» захисних властивостей ролетних систем деяких недобросовісних виробників. ГОСТ встановив визначення трактування «стійкість жалюзі-ролети до злому», як здатність захисної ролети протистояти досягненню повного доступу за допомогою статичних, ударних навантажень та впливу інструментами, а також «кулестійкість жалюзі-ролети» – здатність захисної ролети протистояти наскрізному пробиттю кулі. елементів, небезпечних здоров’ю (осколків).

Сертифікація захисних ролет на клас стійкості до злому Р2 означає, що ролетне полотно витримує навантаження від видавлювання з шин і підняття 3 і 1.5 кН відповідно, ударні навантаження в 240 Дж і збереже цілісність, що перешкоджає вільному проникненню, при використанні ручних інструментів. ломів, монтувань, ножиць, пилок і т.д.) з коефіцієнтом Ес/хв 5 і базовим значенням від 0 до 5 протягом не менше 6 хвилин. Тобто. у власника захисних рольставнів класу стійкості до злому Р2 є гарантованих 6 хвилин для реагування охоронних служб або сусідів, а встановлення захисних рольставни класу стійкості до злому Р5 дає 30 хвилин гарантованої безпеки від проникнення зловмисників з ручним інструментом.

Захисні ролети – способи підвищення безпеки.
Виробники систем автоматизації та управління рольставнями вносять свій внесок у підвищення безпеки та рольставнів та поліпшення їх характеристик.