Кутове планування доречне як в невеликому, так і великогабаритному приміщенні. Така кухня – це зона в формі трикутника, де меблеві предмети, чергуючись з побутовою технікою, розміщуються у суміжних стін. Класична розстановка: холодильник, стіл, мийка, ще одна робоча поверхня і електрична або газова плита.

Переваги Г-подібного планування

Основна перевага кутової кухні, яку радимо замовити на сайті leonmebel.com, – вона підходить для будь-якого приміщення. Також виділяють такі плюси кутовий кухні:

  1. Використання одного з кутів дозволяє збільшити розмір робочої поверхні.
  2. В Г-подібні гарнітури нерідко вбудовуються обертаються системи для зберігання кухонного приладдя, що роблять кутову кухню більш місткою.
  3. Під стільницею достатньо місця для великогабаритної техніки, наприклад, посудомийної або пральної машини.

За допомогою кутового меблевого комплекту можна грамотно розділити приміщення: в одній зоні встановити обідній стіл, а в іншій – обладнати місце для готування.

Варто зазначити, що угловые кухни прикрашають інтер’єр, роблять його стильним і привабливим.

Який вибрати стиль?

Кутова кухня відрізняється своєю універсальністю, тому вписується в будь-який стиль. У класичному завжди використовуються дорогі натуральні матеріали. Всі предмети меблів відрізняються великими розмірами, мають чіткі і плавні лінії. Забарвлення повинна бути світлою або мати малюнок деревини.

Хай-тек передбачає суворі лінії, відсутність декору, лаконічність і простоту. Ідеально підійдуть легкі конструкції з металу, глянцеві панелі, штучні матеріали. Поверхні можуть бути червоного, чорного, а також білого або кольору металік.

Кантрі – стиль для заміського особняка. Гарнітур в цьому випадку виготовляється з натурального дерева, можна з ДСП або МДФ. Для додання меблів характерних рис використовуються текстильні в клітку або з квітковим принтом.

Еклектика – хороший вибір для приміщення невеликих і середніх розмірів. Для створення цього стилю можна використовувати як натуральні, так і штучні матеріали. У такому інтер’єрі можуть з’єднуватися елементи, які в іншому варіанті зовсім не сумісні.

Вдале облаштування кутової кухні: 5 порад від професіоналів

Поради професійних дизайнерів допоможуть зробити кухню максимально комфортною та функціональною:

  • Порада №1 – задіяти підвіконня. Таке рішення принесе користь і заощадить місце. Підвіконня можна обладнати як робочу стільницю або помістити на нього мийку.
  • Порада №2 – створити ергономічний трикутник. Плиту, мийку і холодильник коштує розставити так, щоб при з’єднанні точок виходив трикутник. Між предметами повинен бути рівний інтервал.
  • Порада №3 – встановити барну стійку. В обмеженому просторі практично всю робочу поверхню гарнітура займають основні елементи ергономічного трикутника. Щоб готувати було простіше і комфортніше, можна додати стійку і барні стільці до неї. Добре, якщо вона буде острівної. Це дозволить використовувати стійку і як робочу зону, і як обідній стіл.
  • Порада №4 – використовувати тумби різних форм. Закруглені або трапецієподібні тумби з боків зроблять ширше прохід, убезпечать господарів і гостей від ударів об гострі кути. Крім того, такі предмети цікаво виглядають в інтер’єрі, тому дуже популярні серед дизайнерів.
  • Порада №5 – встановити шафу-пенал. Його слід розмістити в кінці однієї частини гарнітури. Шафа може використовуватися для зберігання кухонного приладдя, продуктів, монтування техніки, наприклад, мікрохвильової печі, духовки і навіть холодильника.

Привнести особливу атмосферу можна за допомогою цікавих світильників, невеликих бра, ліхтариків.