Будівельні ліси – це допоміжна і тимчасова конструкція, яка використовується в будівництві для виконання робіт на висоті. У цьому секторі вони незамінні, оскільки ліси можуть використовуватися для різних цілей і по-різному.

Переваги будівельних лісів

Риштування використовуються з початку 20 століття і з тих пір еволюціонували для забезпечення безпеки робітників. Спочатку вони були сталевими, і з кожним разом їх робили легше і зручніше для кожного виду робіт.

Існує безліч категорій для класифікації типів будівельних лісів (відповідно до їх функцією, формою, структурою, матеріалом, виробництвом, використанням, структурною системою і т.д.). Спеціалізовані компанії дають можливість взяти будівельні ліси в оренду. А для цього вам необхідно перейти за посиланням https://altura.ua/scaffolding вже зараз.

Види будівельних лісів і форми опор

Між типами будівельних лісів є помітні відмінності. Є помости для роботи, обслуговування, безпеки, громадського користування. У кожного з них певне призначення.

Раніше лісу виготовлялися вручну, але з плином часу і за новими технологіями вони виробляються серійно.

Залежно від форми опори, яку вони представляють, ми можемо говорити про простих опорних лісів, підйомної платформи, закріпленої або підвішеною.

Склад

За конструкцією ми можемо розрізняти металеві, дерев’яні, змішані, алюмінієві, волокнисті або бамбукові ліси. Останній часто використовується в Азії. На думку фахівців, в будівництві найбільш рекомендуються алюмінієві лісу, так як вони мають багато переваг перед іншими.

Ведуться відкриті дебати про те, який тип будівельних лісів краще, і, без сумніву, саме алюмінієві ліси знаходяться у верхній частині списку.

Алюмінієві ліси

Алюміній дає легкість ешафот, що полегшує його складання, розбирання. Для них не потрібні спеціальні інструменти, і весь процес виконується дуже безпечно. Крім того, його виробничі потужності означають, що для його збірки потрібно всього пара операторів, що підвищує ефективність і результативність компанії.

Алюмінієві лісу, як правило, мають фіксовані підстави, рами, пружні платформи, поручні і діагоналі, плінтуси, вага і стабілізатори. Вони виділяються тим, що виробляються без зварювання, завдяки своїй міцності.

Використання

Залежно від використання будівельних лісів ми можемо встановити таку класифікацію: внутрішні, фасадні, конструкційні або циркуляційні лісу. Залежно від рухливості підмостки можуть бути стаціонарними, мобільними або складними.

Конструктивна система

Беручи до уваги конструктивну систему будівельних лісів, ми можемо знайти: прості двостоякові лісу, трубчасті або європейські ліси, різноспрямовані, підвісні і самопіднімальні платформи.

Безпека

Риштування зводяться відповідно до профілактичних стандартів, які тісно пов’язані з безпекою і здоров’ям робітників і робочих бригад. Особлива увага приділяється закріпленню максимальних навантажень, які вони можуть нести, а також захисту самого персоналу, щоб уникнути можливих ризиків.

Особлива увага приділяється контролю, щоб будівельні ліси не завдавали шкоди пішоходам. Перевіряється, що на них немає виступаючих елементів, які могли б призвести до травмування. А також падаючих предметів зверху.

Тому перед доставкою будівельних лісів проводиться перевірка їх стану на предмет пошкоджень.