Вивіз будівельного сміття на офіційні переробні підприємства залежить від типу приміщення з якого буде організовано вивіз та самого будівельного сміття. В залежності від того буде організовано процес в багатоповерховому будинку, приватному чи з промислових приміщень, відрізняться організація процесу. А підготовка на вивіз будівельного сміття в більшості схожа.

Організація на вивіз будівельного сміття.

Вивіз будівельного сміття з багатоповерхового будинку має свої особливості. Перш за все варто брати за увагу чи введений в експлуатацію будинок? Чи вже давно заселений? Саме ці два фактори мають суттєвий вплив.

У випадку, якщо багатоповерхівка ще не введена в експлуатацію, можуть працювати не всі ліфтові кабіни (чи працюють в обмеженому режимі, з обмеженою вантажопідйомністю), або взагалі відключені ліфти. Тому для роботи в обмеженому режимі буде використано більше часу, та варто враховувати можливу чергу під запис, для використання ліфту. У випадку відключених ліфтів може бути збільшена ціна для високих поверхів, за рахунок застосуванні більшої кількості вантажників.

Вивіз будівельного сміття з заселеної багатоповерхівки має свої правила та вимоги. Перш за все вибір часу, час роботи не може співпадати з годиною пік (час коли мешканці їдуть на роботу чи повертаються з роботи. Тобто ранок з 8-ї до 10-ї, та вечір з 17-ї до 19-ї). Інакше, це може викликати невдоволення інших мешканців. Обов’язково використовувати спеціальні засоби (плівка, картон) для того, щоб стелити на місцях тимчасового складування: біля ліфту, в ліфтовій кабіні, на міжповерхових майданчиках. Під час спуску, пріоритет використання кабіни ліфту у мешканців. Основне завдання, зменшити дискомфорт для сусідів. Потрібно потурбуватися про місце паркування авто для завантаження. Його треба забронювати заздалегідь, тому що в більшості житлових районів під’їзд до парадного може бути зайнятий легковими авто.

Вивіз будсміття з приватного будинку найменш вимогливий до підготовки, в цьому випадку існує можливість загнати вантажівку в двір, що дозволить уникнути дискомфорту з боку сусідів. Висота приватного будинку не висока, тому може бути задіяна стандартна кількість вантажників, та уникнути посиленого складу. Іноді існує змога вибрати місце тимчасового складування будівельниками в точці завантаження, що прискорить процес.

Під час організації робіт в промисловій зоні треба враховувати, що в деяких випадках існує складна система перепусток. Тому потрібно подати заявку на в’їзд для вантажівки та вантажників.

Як підготувати вивіз будівельного сміття

Підготовка на вивіз будівельного сміття поділяється на три види: сипучий, малогабаритний та великогабаритний.

Будівельне сміття в сипучому вигляді фасується в поліпропіленові мішки. Наповнюваність не більше як дві третини мішка, вага до тридцяти п’яти кіло. Чоловік без вад здоров’я може однією рукою закинути мішок собі на плечі.

Малогабаритне – це зазвичай цегла, уламки бетону, шлакоблок або подрібнені дошки/профіль чи гіпсокартон. Довжина одиниці не перевищує п’ятдесяти сантиметрів. Їх також фасують в мішки з дотриманням вимог щодо ваги. Дошки та профіль можуть бути зв’язані за допомогою липкої стрічки в в’язанки.

Великогабаритне має розміри від п’ятдесяти сантиметрів та не може бути більшим за два метри (виключення профіль – до трьох метрів). Все що більше, обов’язково подрібнюється. До цієї категорії входить гіпсокартон, фанера та ОСБ-плита, дошки та профіль.

Джерело сайт Груз-Ок