Сухий корм для собак

Сухе годування вважається самим правильним варіантом раціону цуценя або дорослого собаки. Адже вихованці, які перебувають на природному харчуванні, не отримують необхідних мікроелементів і вітамінів. В результаті вони погано розвиваються, їх шерсть втрачає природний блиск, а кістки стають крихкими.

Виробники пропонують різні типи і види гранул для вихованців. Деякі з них привертають увагу дешевизною, інші – популярністю бренду. Але сухий корм для собак повинен підбиратися на сайті https://101dalmatin.com/sobaki/korma-dlya-sobak суто індивідуально, з урахуванням ваги, породи, віку. Також беруться до уваги інші важливі чинники.

Якість і склад

Якщо ви переводите вихованця на сухе годування, необхідно повністю виключити з раціону натуральні продукти. Інакше не уникнути проблем з кишковим трактом, та й собаці буде важче перебудуватися.

Виробники пропонують кілька видів корму, які розрізняються складом, якістю та вартістю.

  1. Корм економ-класу найдешевший, але і складається він не з кращих інгредієнтів. У ньому переважають перемелені зернові, соя, ароматизатори. М’яса тут чи ні, або його дуже мало. В основному це відходи. Тому продукція не містить всіх необхідних собаці мікроелементів, вихованець не може нею насититися і постійно відчуває голод.
  2. Преміум. Тут трохи більше м’яса і менше зернових. У складі можуть бути смакові добавки, ароматизатори.
  3. Супер преміум. У складі головним інгредієнтом є м’ясо, також в кормі є злакові. Така продукція затребувана серед власників породистих псів, використовується професійними заводчиками.
  4. Холістік. Це найкращі корми, які містять якісне м’ясо, овочі, фрукти, високосортні зернові. Ви можете вибрати варіанти корми з ягням, качкою, яловичиною і т.д. Перевагою корми є збалансований вміст усіх необхідних собаці мікроелементів.

Існують дієтичні корми, які призначені для вихованців з різними захворюваннями. Якщо у собаки спостерігається алергія, проблеми з нирками, ожиріння, розлад шлунка, їх необхідно перевести на таке вид харчування.

Розмір, вік і активність

Хоча на ринку є універсальні корми, все ж краще враховувати певні параметри при їх виборі. Продукція підбирається під розміри собаки, які визначають обсяг гранул.

Є корми для малих, середніх і великих порід. Вони розрізняються не тільки розміром гранул, але і вмістом поживних речовин. Наприклад, великим собакам потрібно більше білка.

Коригувати харчування собаки необхідно і в залежності від її віку. Цуценятам підбирають гранули, які сприяють їх розвитку. Дорослому собаці потрібен корм, що підтримує її активність. Вихованцям, які старіють, потрібно вибирати ті варіанти харчування, які мають правильно підібраний баланс вітамінів і мінералів.

Не забувайте враховувати активність пса. Якщо ваш вихованець мало гуляє, вибирайте менш жирні варіанти корми. А ось для активної собаки знадобляться такі гранули, в які входять підтримують організм добавки.