Установка панорамних вікон дозволяє належним чином освітлювати житло і робочий простір. Конструкції є фаворитами сучасного житлового будівництва.

Своїм власникам вони відкривають широкий огляд навколишнього простору. Там, де вони встановлені, відчувається велика кількість повітря і сонячного світла. При масштабному склінні денне світло безперешкодно проникає в приміщення, заряджаючи бадьорістю і позитивним настроєм.

Вікна розміром від підлоги до стелі використовують дизайнери та архітектори в модних проектах пентхаусів і сучасних квартир. Вони роблять будь-яку будівлю більш стильним і респектабельним. З ними фасад будь-якої будівлі виглядає більш вишукано.

Експлуатаційні переваги конструкцій

Інтер’єр кімнати, в якій встановлені такі конструкції, може бути більш сучасним. Ширина більшості моделей перевищує їх висоту.

Вироби мають наступні переваги:

  • візуально розширюють невеликі кімнати;
  • дозволяють оформляти приміщення в різних стилях;
  • зливають будівля з навколишнім простором;
  • забезпечують якісне денне освітлення;
  • наявність високого рівня шумо- і теплоізоляції (при дотриманні техніки монтажу).

Панорамні вікна – універсальні конструкції. Їх застосовують для скління терас, лоджій і балконів, дахів, оранжерей, зимових садів і т.д.

Головні правила панорамного скління

Згідно з діючими нормативами монтаж широких вікон прирівняний до перепланування будівлі. Відповідно, він повинен бути узгоджений з контролюючими органами. Неузгоджені дії призведуть до накладання штрафних санкцій. Лише після отримання дозволу можна приступати до установки конструкцій.

У контролюючу інстанцію зазвичай подається заява та письмовий дозвіл від власника будинку на установку панорамного вікна. Якщо будівля є історичним надбанням, може знадобитися згода архітектора або уповноваженою організацією. Отриманий дозвіл направляється в проектну організацію, яка видає технічне дозвіл на перепланування приміщення.

Встановити панорамне вікно можна декількома методами:

  • демонтувати стіну повністю або частково;
  • включити панорамні вікна в проект будівлі до його забудови.

Воно може бути встановлено на місце звичайного вікна після розширення отвору. При необхідності їм замінюють балконний блок, що знаходиться між кімнатою і лоджією. Конструкціями також застекляют балкони і лоджії. Використання теплоізоляційних матеріалів дозволяє істотно знизити тепловтрати в холодну пору року.

Для об’єднання лоджії і кімнати повний демонтаж стіни не потрібно. Зноситься лише парапет, який не є несучою конструкцією. В такому випадку потрібен дозвіл на перенесення батареї опалення. Її небажано встановлювати на лоджії.