Натяжні стелі – одні з найпоширеніших видів обробки. Щоб встановити їх в кімнаті, майстрам потрібно всього кілька годин. Для інсталяції не потрібно вирівнювання поверхні, а по завершенню робіт практично не залишається пилу і бруду.

Натяжні стелі – це полотна, які кріпляться по периметру до верхньої частини стін або до стелі. За матеріалами їх ділять на два типи: ПВХ-полотно і тканину.

ПВХ-полотно

Плівка встановлюється за допомогою нагрівання повітря в приміщенні до 600-700 С. Якщо порівнювати з тканиною, то ПВХ – це бюджетний варіант натяжної стелі. Вінілом можна зробити матову, глянсову, або дзеркальну поверхню будь-якого кольору, а також нанести зображення, наприклад, вид зоряного неба або хмар.

Цей матеріал герметичний, тому в деяких випадках зможе вберегти від потопу, вчиненого сусідами зверху. Вода збирається в одному місці і утворює бульбашку на плівці. Щоб злити воду і відремонтувати стелю, краще покликати майстра. Обрати натяжну стелю можна на сайте.

Оздоблення з ПВХ не підходить для неопалюваних приміщень. Цей матеріал погано переносить перепади температури. При підвищенні температури він деформується, а при зниженні може потріскатися.

ПВХ-полотно – не найкращий вибір для обробки стелі в душовій. Плівка водостійка, але при високій вологості на ній утворюється конденсат. При висиханні він залишає розводи, особливо помітні на темних і глянцевих поверхнях.

Після установки вінілового стелі в приміщенні буде стояти запах пластика, який вивітрюється протягом 1-2 тижнів. Це актуально навіть для якісної плівки, а не тільки для дешевої китайської.

Тканина

Тканина, яка використовується для натяжних стель, зроблена на основі поліестеру зі спеціальними просоченнями. Має фактурну поверхню, може імітувати сатин, замшу, шкіру, мармур та інші оздоблювальні матеріали.

Тканинні стелі позбавлені мінусів вінілу. Матеріал не боїться перепадів температур в межах від -400С до + 800С, не вимагає нагріву при установці, не виділяє неприємних запахів, вважається екологічно безпечним.

Тканина має досить обмежений вибір кольорів при покупці. На неї можна нанести малюнок за допомогою фотодруку або пофарбувати полотно після установки.

Не позбавлений матеріал і мінусів. Сам по собі він паро- та водопроникний, тому в разі потопу на ньому залишаться плями, і стелю доведеться міняти. Виняток – тканини з просоченнями, які роблять полотно водонепроникним. В такому випадку рідина буде рівномірно розподілятися по поверхні, а не накопичуватися в один міхур, як на ПВХ.

Який натяжна стеля вибрати – залежить від цілей, які переслідуються в ремонті. Якщо потрібно бюджетне практичне рішення, то це вінілова плівка. Тканинні стелі використовують, коли потрібно більш статусний варіант.