Смуги можуть бути наступними:

 1. Різнокольоровими, чорними, а також білими;
 2. Йти по горизонталі або ж вертикалі;
 3. Часом пропадати;
 4. Займати певну ділянку екрана телевізора;
 5. Загороджувати абсолютно весь екран телевізора.

У разі, якщо на пристрої з’являються різні смуги, то можна не сумніватися в тому, що в приладі є певні неполадки. Корінь поломки можна виявити, уважніше розглянувши смуги, що виникли .

Тип смуги та її можлива причина

 1. Миготливі лінії по горизонталі, які можуть бути, як різних кольорів, так і тільки одного кольору. Є певна проблема в з’єднанні шлейфів електричного приладу з матрицею екрану.
 2. Єдина біла пряма, яка йде по горизонтальній лінії телевізора. Сталася поломка кадрової розгортки пристрою.
 3. Лінії зеленого, червоного, а також синього кольорів. У девайсе є певна поломка системи, яка регулює зображення.
 4. Єдина чорна лінія, яка може йти в кожному напрямку. Дешифратор, встановлений в пристрої, працює несправне.
 5. Смужки різних кольорів, що йдуть по вертикалі на конкретних ділянках екрану. Пристрій був досить сильно пошкоджено в даному місці.
 6. Смуги по всьому периметру пристрою, які можуть також бути різнокольоровими. Сталася поломка контролера рідкокристалічного дисплея приладу.
 7. Тоненька смуга, що йде по вертикалі дисплея. В даному випадку є проблеми в роботі матриці екрана.

Діагностика смуг на екрані ЖК-телевізора

Майже всі сучасні дисплеї, як правило, більше за інших схильні до появи різних ліній, які заважають дивитися телевізор. У зв’язку з цим практично всі користувачі таких приладів прагнуть вирішувати виникає проблему без допомоги кваліфікованого майстра. Однак, перед тим, як приступати до самостійного ремонту пристрою, рекомендується провести тестування телевізора для того, щоб виявити походження смуг на екрані. Необхідно відзначити, що крім цього також потрібно уважно вивчити вище представлену таблицю для того, щоб правильно з’ясувати корінь поломки. Та краще за все буде все-таки перейти на сайт та звернутись до кваліфікованого майстра.

Всі причини, за якими могли з’явитися смуги на екрані девайса, можна поділити на такі пункти:

 • Невеликі несправності, які можуть виникнути через механічні поломок приладу, наприклад, удару або потрапляння вологи в корпус;
 • Несправності дисплея, які виникають в результаті виходу з ладу внутрішніх деталей ЖК приладу;
 • Смуги, що виникли через наявність певних неполадок в операційній системі телевізора, а також інших технічних збоїв.

Поставленим категоріям відповідає конкретна категорія смужок на екрані приладу. Наприклад, біла смуга, що простягнулася по горизонталі, може свідчити про те, що матриці девайса подається недостатня кількість харчування. Незважаючи на це, іноді з’явилися неполадки можуть свідчити про те, що в приладі є відразу кілька поломок.

У зв’язку з цим власник повинен сам особисто перевіряти весь телевізор для більш точного виявлення джерела неполадки. Необхідно відзначити, що чим раніше власник пристрою позначить поломку на екрані пристрою, тим простіше його буде лагодити. Це відбувається через те, що на дисплеї девайса з’явилися лінії можуть дуже швидко розширюватися, а це може привести до більш серйозних поломок.