Любіте своїх бджіл? Так подбайте про них! Обігрівайте їх не лише своїм теплом,а і спеціальними обігрівачами для вуликів.

Кожен бджоляр знає, що зимовий період часу найбільш небезпечний для бджіл, так як з за межі не сприятливої ​​погоди і низьких температур бджоли можуть загинути або дуже ослабнути!

Обігрівачі дуже прості в установці, економічні та можуть розташовуватися в будь-якій частині вулика.

Обігрівачі будуть приносити тепло і радість вашим бджолам. Так само пропонуємо декрісталлізатори для розігріву меду, які рівномірно розігріють ваш мед в потрібній для вас ємності. При цьому мед не втратить смак, якість і свої властивості!

Добре себе зарекомендувало застосування обігрівачів, прибдати які можна тут: https://www.uley.in/product-category/raznoe/obogrev-ulev-gradusniki-gigrometry/, навесні. Слабкі сім’ї, користуючись додатковим теплом, наздоганяють в розвитку сильні і зустрічають головний медозбір з великою кількістю робочих бджіл. Обігрів допомагає боротися з аскосферозом.

Як виготовити обігрівач з підручних засобів

Використовувати змінний електричний струм напругою 220 В можна, підходить безпечна напруга від 6 до 36 В. Можна взяти понижуючий трансформатор від старого радіоприймача, телевізора та іншої побутової електротехніки або використовувати зарядний автомобільний пристрій.

Використовувати трансформатор, що дає 36 В, вхід і вихід захистити запобіжниками. На низьковольтному виході використати автомобільні клеми і запобіжники. Підключити послідовно через діод в ланцюг контрольну лампочку на 24 В. Трансформатор і електродеталі помістити в пластикову каністру з вентиляційними отворами.

З віконного скла товщиною 4 мм вирізати прямокутник (10х30 см). Наждачним папером згладити гострі грані. На вузьку сторону акуратно, не допускаючи зіткнення витків, намотати тонку ніхромовий дріт з спіралі побутового електричного нагрівача. Перший і останній витки закріпити на склі петлями з тонкого мідного дроту.

Потім визначити оптимальне тепловиділення майбутнього обігрівача. Скляну смужку помістити в порожній вулик, в який поставити рамку з прикріпленим під верхнім бруском термометром. Вулик накрити стелею з утепленням і включити нагрівач, періодично перевіряючи показання термометра. Вихідна температура підвального приміщення 10-12 ° С. Один провід від трансформатора на платівці рухливий, тому можна знижувати потужність тепловиделітеля, збільшуючи число витків під напругою, і підвищувати – зменшуючи.