На сьогоднішній день металеві двері є невід’ємною частиною життя всіх власників приміщень та будинків.

Вони мають ряд переваг.

  1. Надійний захист оселі на відміну від дерев’яних дверей.
  2. Мають високу стійкість до механічних ушкоджень, при відповідній обробці не піддаються процесам корозії.
  3. Листовий метал товщиною від 2 мм володіє протиударними і протипожежними властивостями.
  4. Забезпечує захист від шуму та збереження тепла.
  5. Досить часто зустрічаються металеві двері оброблені деревом, натуральною шкірою, що є невід’ємною частиною їх оригінального дизайну.
  6. Металеві двері поєднують в собі співвідношення ціна – якість. Їх встановлення по кишені будь-якій середньостатистичній сім’ї.

Для житлових приміщень прийнято купувати розпашні моделі з відкриванням назовні – вони найбільш надійні та безпечні, і такі двері неможливо вибити. Крім того, зовнішнє відкривання економить простір у прихожій.

За основу металевих дверей взято декілька сталевих листів. Лицьовий лист сталі завжди цілісний, оскільки зварний шов – це завжди вразливість. За своїми фізичними властивостями метал володіє недостатньою теплоізоляцією. Тому всі сталеві двері додатково утеплюють. Варіантів матеріалу для виконання такого завдання досить багато. Найбільш поширеними є пінопласт (може пропускати холод), поролон (не підходить для вулиці) та мінеральна вата (погана стійкість до вологи). Потрібно обирати наповнення виходячи з індивідуальних потреб.

Сталевий лист представляє собою досить гнучку конструкцію. Для того, щоб його було неможливо деформувати, виробник доповнює виріб декількома ребрами жорсткості.

Лиштва та петлі також розроблені з врахуванням підвищеної безпеки помешкання. Ці компоненти є досить вразливими, якщо вони не будуть виготовлені належним чином, то їх можна зрізати, або навіть збити. Саме тому використовують посилені петлі, кількість яких розраховується в залежності від ваги усієї конструкції. Якщо маса дверей менша 70 кг., то достатньо двох петель, якщо важче 70 кг., то необхідно збільшувати кількість. Також можливе встановлення прихованих петель.

Дверні петлі оснащені опорними підшипниками, що запобігають їх стирання і просідання дверного полотна. Найкращим зовнішнім покриттям є порошкова фарба з високою стійкістю до корозії, вологи, УФ-променів, органічних розчинників і кислот.

Замки на металеві двері встановлюються різних систем і в кількості не менше двох. Найбільш надійною вважається замкова система сейфового типу, коли двері замикаються по горизонталі і вертикалі. Однак не варто забувати, що один якісний замок краще двох неякісних. На жаль, навіть відмінний механізм не врятує від злому слабкі двері.

На ринку представлена велика кількість металевих дверей, які відрізняються ціною і властивостями: https://dvernoydom.com.ua/ru/vhodnye_dveri/metallicheskie/. Головним критерієм при виборі повинен бути не країна виробника, а конкретні якості виробу. Металеві двері є гарантом того, що ні холод, ні шум, тим паче зловмисник, не зможуть проникнути всередину.