Будь-яка опора освітлення складається з декількох елементів. Одним з них виступає кронштейн, який необхідний для кріплення освітлювального приладу на верхній частині стовпа.

Від цієї деталі теж залежить, наскільки якісним буде освітлення певної ділянки. Кронштейн з переходом на опорі дозволяє направити світло під певним кутом і забезпечити йому необхідну інтенсивність. Великий вибір якісних опор освітлення – тут: https://stolb.com.ua/ru/ulichnoe-osveshchenie/otsinkovannye-opory-osveshcheniya/.

Як розшифровується позначення кронштейнів

Кронштейни для опор зовнішнього освітлення мають певне позначення, за яким легко визначити важливі характеристики конструкції.

Які існують види кронштейнів

З розшифровки позначення кронштейнів можна зрозуміти, що конструкції відрізняються один від одного типом посадки на опори освітлення. Існують наступні посадочні місця:

На обечайке. Актуальний для конічних багатогранних і всіх видів трубчастих опор освітлення з верхнім діаметром понад 108 мм.
На фланці. Такі посадочні місця можуть використовуватися як на трубчастих, так і на гранованих опорах.

Кронштейни класифікуються і по числу ріжків. З урахуванням цього параметра вони діляться на одно- і багаторіжкові (двох-, трьох- і чотирьохріжкові).

За місцем кріплення виділяють наступні типи кронштейнів для світильників вуличного освітлення:

    • Приставні. Прикріплюються до опори освітлення збоку за допомогою хомутів.
    • Кінцеві. Фіксуються на верхньому торці металевої опори.
    • Прожекторні. Мають безліч типів кріплення, які підбираються з урахуванням вимог клієнта.
    • Настінні. Різновид приставних кронштейнів, які кріпляться на стіну.

З усіх видів кронштейнів для опор вуличного освітлення особливо поширені приставні, оскільки вони практично універсальні. Його можна прикріпити на будь-яку опору незалежно від її конфігурації і матеріалів.

Кожен кронштейн захищають антикорозійним покриттям, частіше методом гарячого цинкування, який забезпечує довговічність конструкції. Щоб надати їй гарний зовнішній вигляд, виробляють також забарвлення порошковою фарбою.