До вибору замків потрібно підходити з усією відповідальністю, і економити на них не варто. До того ж, врізних замків існує величезна безліч і вибрати можна під будь-які двері, адже не тільки вхідні двері закриваються на ключ, – міжкімнатні двері забезпечують приватність всередині самої квартири.

Чому врізний замок для вхідних дверей краще?

У багатьох будинках залишилися ще квартири зі старими дверима, дверные замки на яких не мінялися з моменту придбання. Як правило, верхній замок там – накладний, зі спеціальною «собачкою», яка блокує зсередини повороти ключа.

Але є у таких замків один істотний недолік, який одночасно є і його перевагою – простота установки. Так як він не врізається в двері, а накладається з внутрішньої сторони, його з легкістю можна вибити через замкову щілину.

З врізним же замком такий номер не пройде. Він врізається в середину дверного полотна, що трохи ускладнює його установку в порівнянні з накладними, але сидить міцно і надійно.

Замки для вхідних дверей: види і принципи роботи

Врізних дверних замків існує величезна безліч, але всі вони діляться на два основних типи: сувальдні і циліндрові.

  • Сувальдний замок складається з комбінованих спеціально підібраних пластин, які називаються сувальди. Їх роблять зазвичай із сталі або латуні і в одному замку може бути до 16 штук. На них є фігурні прорізи. Коли використовується вірний ключ, штифт або «солдатик» на замикаючому елементі з легкістю ковзає в прорізи і двері відкриваються. Якщо ж вставлений невірний ключ, сувальда блокує систему. До такого замку складно підібрати відмичку.
  • Циліндровий замок (або ж просто – циліндр) простіше, ніж сувальдний. Його секретний механізм складається з циліндра і штифтового замку. Усередині секрету знаходиться ряд пружних штифтів, які розрізані на дві частини. Коли в замкову щілину вставляється правильний ключ, перфорація на ньому і розріз на циліндрі збігаються і ключ вільно повертається. При використанні неправильного ключа штифти тут же блокують можливість повороту.

Сувальдні замки ще називають силовими, тому що вони протистоять злому, навіть якщо використовуються важкі предмети. Тому такий тип замка вважається найбільш захищеним. Через свої розміри такі замки підходять більше під металеві двері, в дерев’яних вони просто витончують полотно, а значить зменшується їх взломоустойчивость.

А ось циліндровий замок на дерев’яну або металопластикові двері підійде відмінно, тому що його розміри набагато компактніше сугальдного. Хоча на металеві двері їх теж нерідко встановлюють.

Але варто пам’ятати, що циліндровий замок вразливіший сугальдного – сердечник його, при зусиллі, можна вибити, а тому такий замок краще використовувати в комбінації з сувальдним або ж ставити на міжкімнатні двері.