Пелетні опалювальні котли являють собою надійні твердопаливні агрегати, які спалюють спресовану тирсу в гранульованій формі (пелети). Паливо виготовляється з відходів деревообробної промисловості, а при його спалюванні виділяється кількість енергії, в 1,5 рази більше, ніж при горінні звичайних дров.

Принцип роботи агрегатів

Устаткування даного типу складається з пальника, що монтується на котел, бункера для зберігання пелет, шнекового транспортера для подачі палива і автоматичної системи управління, яка контролює горіння і підтримуючої заданий температурний режим.

Принцип функціонування обладнання полягає в наступному. Сипуче паливо засипається в бункер, від ємності якого залежить час автономної роботи. Підйом пелет в топку проводиться за допомогою шнекового транспортера, а паркан відбувається через пластикові труби. Горелки от status24 оснащуються системою автоматичного розпалу, а контроль процесів горіння виконується за допомогою особливих фотоелементів. Для подачі потрібної кількості повітря обладнання оснащується вентилятором. Деякі моделі пальників мають додатковий компресор, який здійснює автоматичну пневмоочистки резервуара від скупчень золи на решітці.

Крім того, можливий монтаж GSM-модуля, який дозволяє управляти агрегатом на відстані з можливістю доступу через пульт або мобільний пристрій. З метою захисту від несанкціонованого доступу система захищається паролем. Такий агрегат стає самостійною інтелектуальної одиницею опалення, яка здатна автоматично контролювати експлуатацію обладнання. У разі виникнення аварійних ситуацій буде відправлено повідомлення на мобільний телефон. Використання таких систем надзвичайно зручно, оскільки функціонування обладнання повністю автоматизовано і не вимагає постійного втручання, а система захисту гарантує надійну і безпечну експлуатацію.

Розглядається опалювальне обладнання має цілу низку переваг, які обумовлені принципом його роботи і особливостями конструкції:

  • високим рівнем автоматизації;
  • безпечною експлуатацією протягом тривалого часу;
  • наявністю системи автоматичного розпалу й контролю полум’я;
  • захистом від надмірного сну палива;
  • легким монтажем, демонтажем та очищенням;
  • можливістю самодіагностики системи.