Газовий різак – це професійне обладнання для розкрою металоконструкцій різного типу та призначення. Їх будова супроводжується експлуатаційною простотою: технологія базується на розігріві газового середовища, яке безпосередньо плавить місце різання та поділяє конструктивні елементи. Разом з цим є значна кількість нюансів, які розберемо у даній публікації.

Базова конструкція: основні елементи обладнання

Незалежно від того, який різак газовий по металу ви підберете, він матиме ідентичну будову:

  1. Рукоятка. Це базисний елемент, який використовується як утримувач. Виконується з високолегованих металів, при цьому всі інші елементи кріпляться до тіла виробу, що розглядається.
  2. Крани подачі газу. Залежно від моделі пристрою подібних кранів може бути від двох до чотирьох. Найбільш ходові моделі мають три вентилі, які служать для подачі горючої суміші, для подачі й регулювання кисню.
  3. Змішувальна камера. Склад повинен відрізнятися однорідністю, для чого і створено спеціальну камеру. Подача до останньої здійснюється за допомогою сталевих трубок. Вихід відкритого полум’я виконаний за допомогою спеціальної головки зі змінними мундштуками.
  4. Базові складові різака для газового зварювання можуть відрізнятися за габаритами, типом металу, особливостями регулювання. Деякі моделі супроводжуються манометрами.

Основні різновиди

Існує кілька критеріїв, за якими визначаються ключові види спеціалізованого обладнання:

  1. За типом газу, який використовується. Тут варто розділити всі товари на спеціальні та універсальні. Саме поняття визначає застосовність у тих чи інших ситуаціях. У побуті оптимальними будуть другі, тоді як на виробництві можуть знадобитися спеціалізовані вироби.
  2. За типом змішування газового середовища. Тут варто згадати про інжекторні й безінжекторні моделі. Найбільш прогресивними вважаються перші, оскільки суміш більш однорідна, що забезпечує рівномірність температури. Остання створює рівнішу лінію різання, без дефектів.
  3. За типом різання. Придбати газовий різак можна з роздільним, поверхневим або киснево-флюсовим способом різання. Відмінності у цьому плані незначні та важливі лише у специфічних випадках професійного виконання поставлених завдань.

Подані категорії мають значний вплив на вибір, але не єдиний.

На що ще звернути увагу?

Щоб уникнути помилок вибору, обов’язково оцінюйте конструктивні особливості. Звертайте увагу на матеріал, з якого виготовляється різак. Ніпелі краще вибирати з латуні, оскільки вони довговічніші. Мундштук краще брати з міді, тому що вона має найкращі показники теплообміну та стійкості. Вага та якість рукояті також визначаються матеріалом, тут найкращим варіантом виконання вважається алюміній.

Якщо вам потрібно розрізати товстий метал, тоді вибирайте товар в інтернет-магазині Евросварка з розміром до 1000 мм. Для невеликої товщини буде достатньо пальника до 500 мм. Пам’ятайте, що неякісний товар завжди можна повернути, тому важливо та потрібно працювати тільки з перевіреними постачальниками та інтернет-майданчиками.