Бажання заощадити на ремонті здебільшого знижує якість робіт. Але як уникнути зайвих витрат під час планування бюджету? На вартість ремонту впливає кілька чинників, у яких потрібно розібратися перед складанням кошторису.

До речі, якщо вас цікавить сколько стоит ремонт квартиры, то радимо перейти за посиланням вже зараз.

Розташування об’єкту

Зазвичай розраховується вартість ремонту одного квадратного метра, потім вона множиться на площу квартири. Проте ціна варіюється. У мегаполісах з високим рівнем життя ремонт під ключ коштуватиме дорожче, ніж у невеликих містах.

Обсяг робіт та стан квартири

Стан, у якому знаходиться приміщення, визначає складність та обсяг необхідних робіт. У старих будинках необхідно робити капітальний ремонт із заміною зношеної проводки, труб та сантехніки. У роботи зазвичай входить вирівнювання стін, влаштування стяжки підлоги, монтаж підвісних стель. У новобудовах також потрібне оздоблення з нуля з прокладанням інженерних комунікацій. Косметичний ремонт, що передбачає просте поклеювання шпалер і заміну підлогового покриття обійдеться дешевше в кілька разів.

Також для обробки великих за площею приміщень знадобиться більше будматеріалів, що збільшить кінцеву вартість ремонту.

Вибір будматеріалів

Оздоблювальні матеріали можна придбати в різних цінових категоріях: від економкласу до елітних імпортних або ексклюзивних аналогів. Деякі декоративні елементи можуть виконуватись вручну або виготовлятися за індивідуальним замовленням. Різниця в ціні у таких випадках буде суттєвою.

На витратних матеріалах для оштукатурювання, шпаклювання не варто економити, тому що дуже дешеві склади мають низьку якість. У результаті будь-які помилки, допущені під час підготовчих робіт через неякісний матеріал, зіпсують чистове оздоблення.

Що стосується декоративного оздоблення, то тут можна віддати перевагу середньому класу. На ексклюзивні товари ціна іноді завищена, і можна знайти не менш цікаві альтернативні варіанти. Так замість паркету можна вибрати ламінат, а керамограніт на кухні замінить керамічна плитка.

Для економії бюджету матеріали краще купувати в інтернет-магазинах, будівельних гіпермаркетах та спеціалізованих ринках, а не в елітних салонах.

Дизайн та декор

Перепланування, багаторівневі стелі, ніші з гіпсокартону з підсвічуванням, арки та колони – все це збільшує кошторис. Для економії фінансів краще відмовитись від складних декоративних елементів та архітектурних рішень.

Найдорожчим із сучасних стилів вважається хай-тек, оскільки він передбачає монтаж системи «розумний будинок» для управління комфортом. Керувати пристроями можна за допомогою спеціальних панелей, смартфонів, планшетів.

А ось ремонт у скандинавському стилі коштуватиме набагато дешевше. Недорого також коштує обробка на кшталт мінімалізму.

Професіоналізм майстрів

Вартість послуг майстра залежить від його кваліфікації, досвіду роботи, інструментів та навичок роботи з професійним обладнанням. Проте не завжди висока вартість послуг будівельної бригади гарантує якість їхньої роботи. При виборі будівельної компанії потрібно звертати увагу на її репутацію, портфоліо та відгуки клієнтів.

Послуги будівельної компанії зазвичай дорожчі, ніж робота безпосередньо з майстрами. Однак так ви отримуєте гарантію, що обробка не зіпсується в перші місяці після заселення. Співробітники компанії стежать за якістю робіт, дотриманням технологій та термінів. Можна також найняти виконроба, який стежитиме за роботою бригади. Також чим швидше працюють майстри, тим вища вартість ремонту.