Косоур це опорний елемент у вигляді балки – гребеня, на яку кріпляться ступені. Центральний, проходить уздовж всієї осі маршу, бічний – підтримує з правого і з лівого боку. Їх завдання – забезпечити безпечну і тривалу експлуатацію всієї споруди, рівномірно розподіляючи його вагу між собою.

Розміри дерев’яного гребеня залежать не тільки від параметрів ступенів, від крутизни маршу – для всіх розрахунків працюють непорушні рекомендації СНиП. Якщо ширина 300мм, то товщина повинна бути не менше 50 мм. Кут підйому також позначається на міцності. Так при підйомі 60 градусів товщина центральної несучої опори – 200мм. Конструкція її дуже проста: в широкій дерев’яній заготівлі випилюють симетричні трикутні вирізи, де одна сторона цього трикутника – ширина проступи, інша – висота підступенка.

Між іншим, на сайті https://kempas.com.ua/kosourni-shodi можна швидко та легко замовити якісні та надійні сходи від професійної компанії.

Розрахунок косоура можна зробити, скориставшись формулою: А2 + В2 = С2, де А – висота (відстань від підлоги першого поверху до підлоги другого поверху), В – довжина (відстань від початку маршу до проекції кінця драбини в підлогу), С – шукане значення . Глибина проступи відповідно до вимог до безпеки повинна бути від 250 до 400 мм, висота подступенка – от120 до 220мм. Розділивши довжину маршу на бажану глибину ступенів, отримаємо їх кількість. Тепер висоту сходів ділимо на отримане число і обчислюємо висоту підступенка.

Кріплення щаблів до косоуру відбувається за допомогою столярного клею і шурупів. Кріплення косоуров до опорної балці здійснюється після того, як в ній робиться запив, куди вставляється його край, з подальшою фіксацією сталевим кріпленням. Дерево пластично в обробці, різноманітне за фактурою і кольором і вельми вигідно в фінансовому відношенні. Дерев’яний – в три рази комфортніше металевого косоура і в шість разів затишніше бетонного опорного стержня.

Перевага зубчастого гребеня перед тятивою таке. Швидкість виготовлення, простота установки, мінімальна кількість додаткових скреп. Ця несуча балка дає можливість змінювати окремі комплектуючі для сходів без загального демонтажу, і швидко будувати сходи з дерева всіляких комплектацій. Компактні маршові, з поворотними майданчиками, гвинтові сходи, прямі з огорожами, прозорі, П-подібні закриті – сходи на косоурах – невичерпне джерело можливостей.