Людина, яка хоч раз у своєму житті стикався з ремонтними або будівельними роботами напевно знає, наскільки корисним предметом є саморіз. Цей витратний матеріал прекрасно справляється з кріпленням всіляких конструкцій, виготовлених як з дерева, так і з металу.

Однак є один нюанс, не можна купити перші-ліпші в магазині https://itkrep.ru/catalog/krepej/samorezyi саморізи і використовувати їх, як вам хочеться. Даний матеріал має відмінності в спеціалізації і вимогах, тому вибираючи саморізи, важливо враховувати з якими конструкціями ви будете працювати. На перший «недосвідчений» погляд може здатися, що особливої різниці між ними немає, але це не так. Оскільки деревина і метал різні за структурою і щільності, то і кріпильний матеріал для них теж потрібен різний.

Нижче ми розповімо, чим відрізняються одні саморізи від інших, і на що звернути увагу при виборі, щоб не помилитися.

Крок різьби

Головна відмінність цих двох типів саморізів полягає в кроці різьби. Ця відмінність помітно навіть неозброєним поглядом: у «дерев’яних» саморізів широкий крок різьблення, у тих, що призначені для роботи з металом – частіший. Існує універсальний тип саморізів, вони підходять для скріплення будь-якого матеріалу, тому якщо ви не знаєте, який расходник вам стане в нагоді в майбутньому, то вибирайте його.

Товщина саморіза

Оскільки дерево є м’яким і податливим матеріалом, то тонкий стрижень самореза прекрасно впоратися зі своїм основним завданням. Щоб скріпити метал потрібна велика потужність, саме тому саморіз для металевих конструкцій має товстий стержень, здатний витримати максимальну вагу.

Обробка проти корозії

Як вказують виробники, і той і інший вид саморізів валиться оксидуванню або цинкуванню. Робиться це для того, щоб у кріпильного матеріалу підвищилася опірність до агресивного навколишнього середовища і появи корозії. Але на ділі ж «дерев’яні» саморізи оксидується і цинку на порядок рідше, ніж «металеві».

Колір саморіза

Найчастіше саморізи можна відрізнити і за кольором. Ті, що випускаються для роботи з деревом, в основному (але не завжди) мають чорний колір. Саморізи по металу зазвичай блискучі, і мають жовтий або світлий металевий колір.

Свердло на кінці

Оскільки дерево дуже крихкий матеріал, то при його скріпленні необхідно спочатку висвердлити отвори для саморізів, інакше матеріал може тріснути і почати сипатися. З металом проблем менше, саме тому у саморізів призначених для роботи з ним, наконечник має форму свердла. Це значно полегшує роботу з профнастилом, металочерепицею і кріпленням гіпсокартону на профіль.

Ось, мабуть, і всі відмінності між саморізами по дереву і металу. Наостанок хочеться нагадати про важливість застосування кріпильного матеріалу за своїм прямим призначенням. Саме від дотримання цього правила залежить міцність і довговічність вашої роботи.