Альпійська гірка в контейнері – найпростіший і найдоступніший спосіб створити на своїй ділянці альпінарій. Підійде тим дачникам, у кого розмір ділянки зовсім маленький, і вільної від посадок землі немає, або просто ніколи займатися побудовою великої альпійської гірки. Варіант міні-альпінарію сподобається і любителям новинок та екзотики.

Мініатюрна альпійська гірка легко розташується поруч з ганком або в зоні барбекю, уздовж доріжки або на газоні, в зимовому саду або на балконі. Протягом літа такий альпінарій можна переносити з місця на місце, і прикрашати їм окремі ділянки саду. Найкраще посаджені в міні-альпінарій рослини будуть себе почувати з східної чи з західної сторони.

Міні-альпінарій висаджують в різні миски, блюда, ванни, покупні контейнери. Згодяться будь-які підручні ємності, які є у кожного «дбайливого господаря». При цьому не забудьте в ємностях виконати дренажні отвори.

Посадка рослин в міні-альпінарій

Після того, як грунт осяде, і земля трохи просохне, починаємо садити рослини. Висаджувати рослини в міні-альпінарії це ціле мистецтво, яке називається ландшафтный дизайн.

Як зробити міні-альпінарій

1. Знаходимо підходяще місце і ставимо ємність (підставою може служити цеглу або бетон).
2. Насипаємо на дно (приблизно на 1/3) дренажний шар з щебеню, битої цегли або керамзиту.
3. Зверху на дренаж насипаємо суміш з піску, торфу і поживного грунту, в співвідношенні 2: 1: 1. Для деяких рослин такий склад грунту не підійде (наприклад, для обріетти і деяких видів дзвіночків потрібна вапняний ґрунт). Тоді діємо локально і в ті місця, де ми плануємо посадити такі рослини, замість торфу додаємо крейда або подрібненої в блендері яєчної шкаралупи. Шкаралупу використовуємо тільки свіжу, від варених яєць не підійде.
4. Грунт насипаємо не до країв, утрамбовуємо за допомогою тильного боку кулачків і проливаємо водою, так, щоб вона вийшла з дренажних отворів.
5. Потім сам горщик можна пофарбувати або задекорувати, якщо у нього непривабливий вигляд.

Правила посадки рослин в міні-альпінарій:

  1. Кожна рослина потрібно розташувати так, щоб воно було видно з різних ракурсів.
  2. Намагайтеся не загущать рослини при посадці.
  3. Спробуйте зімітувати гірський ландшафт.
  4. Простір між рослинами засипається піском, дрібним гравієм або камінчиками.

Протягом сезону, саму композицію в міні-альпінарії можна міняти, підсаджуючи нові рослини або змінюючи їх розташування.