На сьогоднішній день створенням першокласного інтер’єру приміщення вважається не тільки якісний дизайн і грамотна розстановка меблів, але і правильно спроектоване освітлення.

Облаштовуючи кухню в новому будинку або переробляючи стару, важливо пам’ятати, що кухня – це одне з центральних місць в квартирі. У красивою і зручною кухні можна не тільки готувати.

Якщо з розумом вибрати і розставити кухонні меблі, кімнату вдасться розділити на різні по функціональності зони. А значить, буде і зона приготування страв, і зона для прийняття гостей, і безпосередньо місце для прийняття їжі.

Великий стіл в середині обов’язково стане приводом для колективних обідів і вечерь. А мийка, розташована в найдальшому кутку, дозволить приховати невимитую вчасно посуд. Однак, дуже важливий в даному випадку світло, а точніше сказати – правильне освітлення кухні.

Отже, для початку необхідно забезпечити гарне освітлення в робочій зоні. У разі кухні це перш за все робоча поверхня, тобто це місце, де буде власне готуватися їжа.

Стільниця для обробки продуктів, плита з духовою шафою і мийка. Лампи повинні бути встановлені так, щоб висвітлювати це зону повністю, світло повинне бути помірно яскравим, і не напружувати очей.

Чотирьох ламп цілком достатньо, щоб створити правильний розсіяне світло. Раціонально розмістити джерела під навісними шафами. Крім забезпечення правильного напрямку світлового потоку, такий спосіб дозволить приховати дроти, і зберегти естетичний вигляд кухні.

Можна також розташувати невелику підсвічування на стіні, зробивши видимими полички з речами першої необхідності. Строго кажучи, місце установки ламп залежить від знаходження самої зони.

Зрозуміло, що для кухні, в якій робоча зона займає центральну частину, настінна підсвічування не годиться. Тут можна використовувати світильники на шнурах.

Довжина їх легко регулюється і дозволяє контролювати падіння світла в потрібному напрямку. Крім того, в даному випадку встановлюються більш потужні лампи в витяжку над плитою.

Що стосується обіднього столу, то його можна підсвічувати як за допомогою точкового розташування невеликих лампочок по стелі, так і світильником на шнурі.

Досить популярним є висвітлення керування яскравістю. Встановлюється кілька вимикачів, що відповідають за певні лампи. З’являється можливість управляти потоками світла, включаючи і вимикаючи певні з них. І є регулятор яскравості.

Відповідно для трапези в колі друзів підійде більш яскравий варіант освітлення. При романтичній вечері світло можна приглушити. Якщо в кухні є диванчик для читання книг або журналів, додатково вішається світильник на стіну.

Колір і форма абажура, світильника або лампи не повинні суперечити загальному дизайну кухні. Яскравість визначається призначенням освітлюваної зони.

Але, в будь-якому випадку, не повинна доставляти дискомфорту. І ще раз скажемо про те, що продумати і спроектувати освітлення варто заздалегідь, особливо, якщо в планах створення натяжних стель.