Розподільчий електричний щит – це електрошафа, який здійснює прийом, а також розподіл електроенергії по всій площі приміщення або частині приміщення, в залежності від потреби.

У вигляді головного розподільного щита може бути ввідно-розподільний пристрій, а так же щит низької напруги для підстанції.

Також ГРЩ включає в себе протиаварійне автоматику, такі як прилади УЗО або автоматичні вимикачі та засоби з обліку електроенергії.

Для монтажу електрошафи і обладнання є ряд вимог і рекомендацій, якими слід керуватися.

Правила розміщення електричних щитів

Розподільчий щиток кріпиться в певному місці, а саме:

1. На провітрюваному просторі. Розподільчий електричний щит повинен знаходитися в приміщенні, яке належним чином вентилюється.

Звичайно бажана природна вентиляція, ніж примусова, Друга, в разі, обрив мережі електроенергії, перестає функціонувати.

2. У добре освітленому місці. Розташування щитка має бути освітлене природним світлом, наскільки це можливо. Це треба для того, щоб в разі несправності, електрик міг усунути неполадки, не використовуючи освітлювальних приладів.

3. Далеко від горючих і легкозаймистих матеріалів. Електричний розподільний щит заборонено кріпити в приміщеннях, де ризик виникнення відкритого вогню досить великий: котельня, склад ПММ або поблизу балонів з пропаном і іншими пожежонебезпечними матеріалами.

У разі, коли несправний електроприлад знаходиться на пристойному видаленні від автоматичного вимикача, то він, можливо, не виконає свою захисну функцію. Або в разі, коли автоматичний вимикач зламаний.

У будь-яку секунду обмотка проводів може спалахнути, внаслідок цього не можна витрачати дорогоцінний час, щоб звільнити прохід до розподільного електричного щита.

Електричний щит завжди повинен розташовуватися на видному місці, в легкому доступі, приміщення розподільчої не повинно бути захаращене, доступ до щитка повинен бути легким і вільним, щоб в разі аварії мережі оперативно знеструмити будинок.

Якщо в електрошафі встановлені приладу обліку електроенергії, то до них пред’являються додаткові вимоги по висоті установки. Електросчетік не повинен бути вище 1,7 метра і не нижче 40 см від рівня підлоги.

Необов’язково кріпити розподільний електричний щит в «темному підвалі», в 21 столітті нові, сучасні матеріали, моделі, форми і фасони, дозволяють внести розподільний щит, не тільки в дизайн житлового будинку, але і в сучасний офіс.