У наш час практично кожна домогосподарка знає про те, що якщо в її квартиру проникає вуличний шум і холод, то виправити дану ситуацію зовсім не проблема і в цьому допоможуть пластикові теплозберігаючі вікна.

Але бувають ситуації, коли нове вікно замість комфорту і тепла приносить тільки розчарування.

Куди звертатися в даному випадку і де шукати справедливість? А головне як розпізнати, що в конструкції є брак і коли саме починати бити тривогу?

Досвідчені юристи та експерти в цій галузі вирішили допомогти споживачам і розібралися в складних ситуаціях. Давайте відповімо на всі вище поставлені питання.

Незалежно від того, якими б не були конструкції, брак вікон може бути викликаний такими факторами: поганою якістю компонентів, були допущені помилки під час складання вікон, або порушена сама технологія монтажу. І останній фактор займає лідируючі позиції.

Але як же дізнатися про бракований вікні і які пластикові вікна встановити? Перші проблеми з конструкцією можуть з’явитися відразу після її установки, або через кілька місяців, а часом і років.

Ось кілька основних ознак браку і причини, через які вони можуть з’явитися:

1. Перебіг, а також продування вікна навіть у тому випадку, коли щільно закриті стулки. Так що, якщо ви помітили, що в вашому приміщенні стало прохолодно, а на підвіконні присутній калюжа – це найперша ознака того, що ваша нова конструкція не змогла впоратися зі своїм прямим призначенням.

Вся справа в тому, що продування відбувається найчастіше через те, що віконна фурнітура неграмотно відрегульована або не має перекладу в зимовий режим, внаслідок чого стулки будуть нещільно прилягати до самої рами.

Природно, виправити таку проблему можна і самостійно, але краще за все звернутися до висококваліфікованих фахівців. Протягом гарантійного терміну така послуга повинна надаватися абсолютно безкоштовно.

Головне пам’ятайте, що щільність притвору можна перевірити відразу ж після установки вікна. Для цього між рамою і стулкою вкладаєте аркуш паперу, замикаєте вікно і спробуйте його витягнути. Якщо стулки правильно відрегульовані, то лист буде, в крайньому випадку, ледь витягуватися.

Якщо була проведена регулювання фурнітури і істотних поліпшень ви не виявили, то, швидше за все, викривлена ​​стулка або рама.

Причиною такої деформації може бути як брак під час установки вікна, так і при збірці конструкції. Особливо така проблема актуальна при кустарної збірці вікон.

2. Виникають труднощі при закриванні і відкриванні стулок. Якщо вікно функціонує повноцінно, то при подібних діях прикладати особливих зусиль вам не доведеться.

Причиною подібної проблеми може бути бракована фурнітура та помилка, яка була допущена під час монтажу. Якщо монтажники при установці віконного блоку заощадили на кріпильних елементах, рама починає деформуватися.

Через це стулки вікна можуть заїдати, що призводить до порушення механізму роботи фурнітури і проникненню холоду в приміщення.

3. Освіта полою, а також промерзання укосів. Часом сучасні вікна починають потіти, навіть в тому випадку якщо вони повністю і цілком справні.

Основна причина запотівання – недостатня вентиляція і підвищена вологість в приміщенні. Але коли підвіконня і укоси навіть взимку мокрі, а при сильних морозах покриваються льодом і інеєм – це значить, що справи кепські.

Найчастіша причина виникнення подібних проблем – це порушення технології закладення монтажного шва між віконним прорізом і рамою. Відповідно до стандартів монтажний шов повинен бути тришаровим.

4. Змінюється колір лицьової поверхні профілю, в тому числі і підвіконня. Часом нерівномірність кольору видно відразу.

Можливо, для багатьох такий недолік не впливає на експлуатаційні характеристики, але в той же час вважається браком і цілком нормальною причиною пред’явити компанії свої претензії.

І набагато складніше буде довести власну правоту, якщо колір змінився через кілька років експлуатації вікна.

Вся справа в тому, що якісний профіль не має змінювати свій колір на протязі всього гарантійного терміну, а відповідно до стандартів він повинен складати, як мінімум, три роки.

5. Виникає конденсат зсередини склопакета. Тільки якісний склопакет повністю герметичний, це дозволяє знизити конвективний теплообмін, а ось повітря в ньому – осушений.

Тому якщо склопакет пітніє з внутрішньої сторони, відповідно була порушена герметичність в зв’язку з дрібними тріщинами або браком під час процесу склейки, або виробник заощадив на силікагелі, який засипається в дистанційну рамку.

В даному випадку єдиним вірним варіантом буде заміна конструкції.

6. Скло в склопакеті злиплися. Такий дефект найчастіше зустрічається на великих вікнах. Між стеклами завжди повинен бути невеликий проміжок – повітряна камера.

Але якщо скла вигнулись і стикнулися, то розліпити їх вже не можна. У зв’язку з цим вони можуть тріснути, та й сам пакет втрачає свою можливість зберігати тепло. Тому вікно підлягає заміні.